در حالی که ترکیه پیشنهاد کرده نیروهای آمریکایی قبل از رسیدن نظامیان ترکیه به منبج از این شهر خارج شوند، یک ژنرال آمریکایی این پیشنهاد را رد کرد و گفت از منبج بیرون نخواهیم رفت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل سی‌ان‌ان، ژنرال «جوزف ووتل»، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا گفت که ایالات متحده قصد ندارد نیروهای خود را از پیرامون شهر منبج در شمال سوریه بیرون ببرد.

وی در جریان سفرش به خاورمیانه این اظهارات را بیان کرد.

دولت ترکیه اعلام کرده قصد دارد هجوم به منطقه کردنشین عفرین را به منبج گسترش دهد. در همین راستا ترکیه از نیروهای مسلح آمریکا خواسته بود که بی‌درنگ از شهر منبج و پیرامون آن عقب‌نشینی کنند.

این مناطق در دست پیشمرگ‌های کرد وابسته به «یگان‌های مدافع خلق» هستند که از حمایت مالی و تسلیحاتی ایالات متحده برخوردارند.

در حال حاضر حدود ۲۰۰۰ نظامی آمریکایی در شمال سوریه حضور دارند و هدف آنها پشتیبانی از کردها در برابر گروه تروریستی داعش است.

گفته می شود عدم هماهنگی میان نیروهای ترکیه و آمریکا ممکن است به برخورد نظامی میان این دو کشور منجر شود و تأثیرات بدی بر سازمان ناتو بگذارد.

اعتراض پزشکان به عملیات ارتش ترکیه

از سوی دیگر دادگستری ترکیه برای گروهی از پزشکان به خاطر اعتراض به عملکرد خشونت‌آمیز ارتش این کشور علیه کردهای عفرین پرونده تشکیل داد.

به گزارش روزنامه «حریت» دادستانی آنکارا روز دوشنبه علیه ۱۱ تن از اعضای اتحادیه پزشکان ترکیه، به تحقیق و تفحص پرداخت.

پیش از این «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه به شدت به این تشکل صنفی حمله کرده بود.

هفته گذشته «اتحادیه پزشکان ترکیه» در بیانیه‌ای تلویحا از لشکرکشی ترکیه به منطقه عفرین در شمال سوریه انتقاد کرده بود. دو روز بعد اردوغان از این تشکل انتقاد کرد و آن را «حامی تروریست‌ها» خواند.

دادستانی کل ترکیه تأیید کرده است که به خواست وزارت کشور، تحقیقاتی را درباره فعالیت پزشکان منتقد شروع کرده است.

به گفته دادستانی این پزشکان متهم هستند که «فعالیت تروریستی» را توجیه کرده و برای اقدام به «جنایت» تبلیغ کرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج