رئیس جمهور آمریکا در سالگرد ورودش به کاخ سفید با انتشار یک توئیت موفقیت های بی سابقه کشورش را یک سال اخیر ستود.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از پایگاه هیل، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به همین مناسبت در توئیتی نوشت: از زمان انتخابات، کشور ما با موفقیت‌های بی‌سابقه در جوانب مختلف روبرو شده است. شامل بازار بورس، قدرت نظامی، آمار جرم و جنایت، امنیت مرزها، مبارز با داعش، قوه قضائیه، کمترین میزان بیکاری زنان، کاهش مالیات‌های وسیع و ... سال 2018 بزرگ خواهد بود!

او این توئیت را روز شنبه درست در اولین سالگرد ریاست جمهوری‌اش منتشر کرد.

ترامپ همچنین روز شنبه در مقاله‌ای در نشریه واشنگتن اگزماینر دستاوردهای دولتش را به ویژه در حوزه‌های اقتصاد و نظامی تحسین کرد.

این در حالی است که اولین سالگرد ریاست جمهوری ترامپ با رخدادهای مختلف همراه بود؛ از جمله تعطیل شدن دولت آمریکا و راهپیمایی‌های زنان معترض در شهرهای سراسر آمریکا.

روز جمعه اعلام شد که جمهوری‌خواهان و دموکرات‌های سنای آمریکا نتوانستند در آستانه ضرب‌الاجل تعطیل شدن دولت به یک توافق دست پیدا کنند و این منجر به آغاز فرایند تعطیلی بخش‌های مهمی از دولت آمریکا شد.

دولت ترامپ، دموکرات‌ها را مقصر این تعطیلی اعلام کرده است.

همچنین زنان در شهرهای سراسر آمریکا به خیابان‌ها آمدند تا به مواضع و سیاست‌های ترامپ درباره زنان اعتراض کنند.

ترامپ روز شنبه در توئیتی این اعتراضات را تایید کرد و موفقیت‌های اقتصادی برای زنان در دولتش را ستود.

او در این توئیت نوشت: آب‌وهوای کشور بزرگ ما زیباست و روز خوبی است که همه زنان راهپیمایی کنند! همین الان از خانه بیرون بیایید تا تحولات تاریخی در موفقیت‌های اقتصادی بی سابقه و ثروت سازی‌هایی که در 12 ماه گذشته اتفاق افتاده را جشن بگیریم! پایین‌ترین میزان بیکاری زنان در 18 سال اخیر!

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج