دو حزب رقیب مردم و تحریک انصاف که کمتر از 5 ماه دیگر در انتخابات پارلمانی رو در روی یکدیگر قرار خواهند گرفت در اقدامی جالب مشترکاً از اعتراضات ایالت پنجاب حمایت کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، در حالی که کمتر از پنج ماه به انتخابات آتی پاکستان زمان باقی مانده است، احزاب بزرگ این کشور برای فعال نشان دادن خود دست به هر اقدامی می‌زنند.

حزب مردم و تحریک انصاف که پیش از این بارها برای هم خط و نشان کشیده و قرار است در انتخابات پیش رو با هم رقابت کنند، اینک مجبور شده‌اند زیر پرچم طاهرالقادری گرد آمده و از او حمایت کنند.

«عمران خان» با لغو جلسه‌ای که قرار بود در تاریخ 17 ژانویه برگزار شود اعلام کرد: در این روز ما با تمام توان خود به یاری حزب عوامی تحریک پاکستان خواهیم شتافت و تا زمانی که طاهر القادری انتقام کشته شدگان حادثه مادل تاون را نگیرد دست از حمایت او برنخواهیم داشت.

رهبر تحریک انصاف تصریح کرد: دولتمردان ایالت پنجاب، باید پاسخگوی خون مردم مظلومی باشند که بی‌دلیل به دستور آنها کشته شده‌اند.

از سوی دیگر «قمر زمان کائره» نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد حزب مردم حامی طاهر القادری است و در راه احقاق حق او را یاری خواهد کرد.

رهبر حزب مردم در ایالت پنجاب که قصد دارد کم کاری‌های این حزب را در سال 2014جبران کند، اظهار داشت: آصف علی زرداری و عمران خان بر روی یک جایگاه قرار گرفته و سخنرانی خواهند کرد تا مردم بدانند که در راه عدل و عدالت سیاستمداران پاکستانی متحد هستند.

وی افزود: ما آن قدر اعتراضات را ادامه خواهیم داد تا دولت پنجاب و سران ظالم آن مجبور به استعفا شده و مجازات شوند.

به نظر می‌رسد اعتراضات طاهر القادری و طرفدارانش به شدت تحت تاثیر رقابت‌های سیاسی تحریک انصاف و حزب مردم قرار خواهد گرفت.

هر دو حزب می‌کوشند با فعال نشان دادن خود در اعتراضات پیش رو، قدرت سیاسی‌شان را به رخ کشیده و در استعفای احتمالی مسئولین ایالت پنجاب نقش آفرینی کنند.

حادثه مادل تاون در سال 2014 به وقوع پیوسته و طی آن ده‌ها نفر از طرفداران طاهر القادری به مسئولین ایالت پنجاب به خاک و خون کشیده شدند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج