وزیر دفاع پاکستان ضمن اعلام اینکه این کشور از حضور 3 میلیون مهاجر افغانی به شدت در مضیقه است افزود اسلام آباد دیگر نمی خواهد قربانی جنگ در افغانستان باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، «خرم دستگیر» اعلام کرد: شکست و ناکامی آمریکا در جنگ افغانستان کاملا مشهود است و حکام کاخ سفید اینک به دنبال آن هستند تا برای شکست‌های خود مقصری پیدا کنند.

وزیر دفاع پاکستان تاکید کرد: ما خود را قربانی جنگ افغانستان نخواهیم کرد و در این راه از تهدید هیچ کشوری ترسی نداریم.

وی تاکید کرد: حضور سه میلیون مهاجر افغانستانی، فشارهای سنگینی به ما وارد کرده است ، و حدود نیمی از افغانستان پناهگاه امن تروریست‌ها است زیرا دولت وحدت ملی بر 43 درصد خاک این کشور تسلط ندارد.

ضو ارشد حزب نواز شریف گفت: متاسفانه آتش گشایی‌های بی‌دلیل هند در مناطق مرزی پاکستان تبدیل به یک عادت شده است و آنها طی یک سال 1300 بار حریم ما را نقض کرده‌اند.

وی افزود: این حملات بی‌دلیل باعث کشته شدن 52 نفر از اتباع ما و زخمی شدن 75 نفر دیگر شده است.

وزیر تجارت سابق پاکستان اضافه کرد: حکام دهلی‌نو به دنبال صلح و ثبات در منطقه نیستند و سیاست‌های غلط آنها منطقه را با چالش دائمی روبرو کرده است.

خرم دستگیر گفت: ما با دستگیری جاسوس هندی در خاک خود چهره واقعی هند و سازمان اطلاعاتی این کشور را نشان دادیم، این درحالی است که آمریکا بارها به ما گفته هند برای شما ایجاد خطر نخواهد کرد.

وزیر دفاع پاکستان ادامه داد: دلیل  اصلی تنش‌های بین آمریکا و پاکستان کشته شدن اسامه بن لادن در خاک ما نیست، بلکه اتهامات بی‌اساس ترامپ است.

وی گفت: ما برای بهبود روابط با ایران و روسیه تلاش خواهیم کرد و توان دفاعی خود را توسعه خواهیم داد.  

تنش میان پاکستان و آمریکا از پنج ماه پیش و پس از اتهامات ترامپ به پاکستان آغاز شده و با تکرار این اتهامات از سوی دولتمردان افغانستان و هند دامنه آن در منطقه گسترش یافت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج