رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد سناتور مستقل ایالت ورمونت در سال 2020 هم کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا خواهد شد و از ترامپ شکست سختی خواهد خورد.

به گزارش خبرگزاری موج، پایگاه پلتیکو در گزارشی اعلام کرد: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا با معاونانش و دیگر مقامات جمهوری‌خواه درخصوص اینکه کدام دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ رقیب وی خواهد بود، ‌گمانه زنی کرده اما در این میان برنی سندرز را به عنوان یک نامزد جدی و قدرتمند رد کرده است.

ترامپ گفت: سندرز ۷۶ ساله انرژی کافی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را ندارد اما اگر این سناتور مستقل از ایالت ورمونت تصمیم بگیرد که مجددا در انتخابات نامزد شود، به راحتی او را شکست خواهم داد.

ترامپ در زمان برگزاری انتخابات آتی ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۰، ۷۴ ساله خواهد بود.

متحدان وی می‌گویند، ترامپ باید به شدت نگران کاندیداتوری اپرا وینفری، مجری سرشناس آمریکایی و یا جو بایدن، معاون سابق رئیس‌جمهور آمریکا باشد.

یکی از کارکنان سابق کاخ سفید به پایگاه پلتیکو گفت: ما نمی‌توانیم به رای‌دهندگان اجازه دهیم فکر کنند می‌توانند همان سیاست‌های قدیمی را از افراد جدید و حتی بهتر مثل جو بایدن مطالبه کنند؛ فردی که به خاطر آن‌ها مبارزه کند اما سابقه بدی نداشته باشد.

وی افزود: من امیدوارم شبکه سی‌ان‌ان کریستن گیلیبرند، سناتور ایالت نیویورک را هر روز به شبکه دعوت کند و با او مصاحبه داشته باشد. او به راحتی شکست می‌خورد اما آقای ترامپ باید بیشتر نگران نامزدی باشد که شبیه جو بایدن است. فردی که طرفداران بسیاری داشته باشد.

گزارش شده که ترامپ گفته است سندرز حتی اگر بر روی صندلی چرخ دار هم نشسته باشد در انتخابات آتی ریاست جمهوری نامزد خواهد شد.

سندرز در سال ۲۰۱۶ میلادی به عنوان یکی از نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات شرکت کرد اما رقابت را به هیلاری کلینتون واگذار کرد. اما هنگامی که کلینتون به طرز ناباورانه‌ای در مقابل ترامپ شکست خورد برخی دموکرات‌ها به این فکر فرو رفتند که شاید سندرز می‌توانست ترامپ را شکست دهد.

اپرا وینفری نیز به دنبال سخنرانی داغی که در مراسم "گلدن گلوب" داشت در بحث گمانه‌زنی‌های نامزدهای ریاست جمهوری قرار دارد.

یکی از استراتژیست‌های حزب جمهوری‌خواه گفت: اپرا مشکل‌ساز است. او نهایت تلاش خود را برای پیروزی خواهد کرد. او یک سیاه پوست است و در همه جا حضور دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج