ارتش سوریه ضمن پیشروی در حومه حماه و حلب، حلقه محاصره تروریست‌های جبهه النصره در فرودگاه نظامی ابوالضهور در حومه ادلب را تنگ‌تر کرد و موفق شد وارد محوطه فرودگاه شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روزنامه مستقل رأی الیوم، رامی عبدالرحمان، مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، نیروهای نظام سوریه موفق شدند وارد محوطه فرودگاه ابوضهور در ادلب شوند و در حال حاضر درگیری‌های شدیدی میان نیروهای نظام و تروریست‌های هیئت تحریر الشام (النصره سابق) که در داخل فرودگاه هستند، در جریان است.

وی افزود: نیروهای نظام وارد این فرودگاه شده‌اند در حالی که این فرودگاه چند روز پیش به محاصره آنها درآمد و آنها به لحاظ نظامی بر آن تسلط یافته بودند. این پیشروی دو سال بعد از تسلط النصره بر این فرودگاه است.

این فرودگاه در مرزهای اداری بین دو استان ادلب (در شمال غرب) و حلب در (شمال) سوریه واقع است.

در این راستا ارتش سوریه و هم‌پیمانانش کنترل تل سلمو، آخرین خط دفاعی جبهه النصره در اطراف فرودگاه نظامی ابوالضهور در حومه جنوب شرقی ادلب را در دست گرفتند و وارد درگیری‌های شدیدی با تروریست‌ها در محورهای اطراف این فرودگاه شدند.

ارتش سوریه و هم‌پیمانانش عملیاتشان در حومه جنوب شرقی ادلب ادامه داده و روستاهای حوارین، رمله، مزیعله، نواره، رسم الشیخ و تل الصبحه در جنوب غرب شهر خناصر در حومه جنوب شرقی حلب را در دست گرفتند.

ارتش سوریه همچنین در حومه شمال شرقی حماه پیشروی کرده و روستاهای الشاکوسیه و الرهجان را بعد از درگیری‌های شدید با جبهه النصره آزاد کرد.

در صورت کنترل ارتش سوریه بر این فرودگاه، این اولین پایگاه نظامی خواهد بود که نیروهای نظام در ادلب کنترل آن را در دست خواهند گرفت.

ارتش سوریه از ۲۵ دسامبر حمله گسترده‌ای را علیه هیئت تحریر الشام و گروه‌های تندرو دیگر برای سیطره بر حومه ادلب و تأمین مسیر استراتژیک شرق فرودگاه که شهر حلب را به دمشق وصل می‌کند، آغاز کرده‌اند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج