جنگنده‌های عربستانی و آمریکایی ائتلاف عربی ضد یمن امروز ۳۱ حمله علیه استان‌های مختلف یمن انجام دادند که این حملات منجر به کشته و زخمی شدن ۱۸ غیرنظامی و تخریب اموال و تاسیسات عمومی و خصوصی شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت شبکه ماهواره‌ای المسیره یمن، یک منبع امنیتی اظهار داشت، جنگنده‌های ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان یکی از رستوران‌های واقع در شهر زبید در استان الحدیده را شش بار هدف قرار دادند که در اثر این حملات ۹ شهروند کشته و ۹ تن دیگر زخمی شدند.

به گفته این منبع، جنگنده‌های ائتلاف مذکور شهر الجراحی در استان حدیده و منطقه جبل النهدین در استان صنعاء را هر کدام دو بار و شهر نهم را چهار بار هدف قرار دادند.

 منبع یادشده افزود: جنگنده‌های ائتلاف کامیون یکی از مزرعه‌داران را در جاده منطقه الخفجی در شهر سحار هدف قرار داده و دو بار به مناطق الصوح و اضیق در شهر کتاف حمله کردند، همچنین در نتیجه حملات راکتی و توپخانه‌ای عربستان خانه‌های مسکونی و زمین‌های کشاورزی در مناطق مختلف شهر مرزی شدا در استان صعده به شدت آسیب دیدند.

منبع مذکور ادامه داد: جنگنده‌های ائتلاف عربی منطقه المهاشمه را چهار بار و منطقه الخنجر در شهر خب و شهر الشعف در استان جوف را دو بار هدف قرار دادند، همچنین شهر صرواح در استان مأرب نیز هدف حمله هوایی این جنگنده‌ها قرار گرفت.

به گفته این منبع، جنگنده‌های آمریکایی و عربستانی چهار بار حملاتی را علیه مناطق مجازه و الربوعه در عسیر آغاز کرده و سه بار نیز منطقه الطلعه و دو منطقه الصوح و الضیق در نجران را هدف قرار دادند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج