«مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه اعلام حمایت‌های مقامات این کشور از برخی آشوب‌های اخیر در ایران، خواستار مقابله با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد.

به گزارش خبرگزاری موج، در ادامه اظهارنظرهای آمریکایی‌ها درباره حمایت‌ از آشوب‌های اخیر در برخی شهرهای ایران، حالا نفر دوم دولت آمریکا خواستار مقابله با سپاه پاسداران شده است و گفت: ما به این نیاز داریم که آزادی دوستان در همه جا(همه جهان) در کنار مردم ایران و علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بایستند. 

منابعی در دولت آمریکا می‌گویند واشنگتن در حال تهیه اقداماتی برای حمایت از آشوب‌گران و تخریب‌گران در ایران برای تبدیل آن به فرصتی جهت تغییر حکومت این کشور است.

مقاماتی از کاخ سفید به پایگاه «فری‌بیکن» گفتند دولت آمریکا معتقد است اکنون فرصت خوبی برای حمایت و تقویت این اعتراضات جهت گسترده‌تر کردن آن است.

طبق این گزارش، ترامپ و معاونش «مایک پنس» قویا در تلاش هستند تا اجازه ندهند مانند دوره «باراک اوباما» اغتشاشگران و آشوبگران در ایران راه به جایی نبرند.

این خبر در حالی منتشر شده که روز سه شنبه(دیروز)، سخنگوی پنس ضمن اعلام حمایت معاون رئیس‌جمهور آمریکا از آشوب‌های اخیر در ایران، به سابقه حمایت او از فتنه 1388 هم اشاره کرد.

حالا خود معاون رئیس‌جمهور آمریکا که پیشتر هم علنا از آشوب‌ها در ایران حمایت کرده بود، ضمن تکرار حمایتش از آشوبگران، خواستار مقابله با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد.

نفر دوم دولت آمریکا، آشوبگران را «مردم ایران» خواند و خواستار مقابله با سپاه پاسداران شده است.

پنس در توئیتر خود نوشت: «ما به این نیاز داریم که آزادی دوستان در همه جا(همه جهان) در کنار مردم ایران و علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بایستند».

وی همچنین ادعاهای بی اساس آمریکایی‌ها درباره حمایت ایران از تروریسم در کشورهای منطقه را تکرار کرد. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج