خطیب مسجدالاقصی در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل گفت: این تصمیم، ادعایی باطل، غیرقانونی، ظالمانه و غیر انسانی است و رئیس‌جمهور آمریکا صلاحیت تصمیم‌گیری درباره قدس را ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از الجزیره، شیخ عکرمه صبری خطیب مسجدالاقصی در خطبه‌های نماز جمعه امروز ضمن محکوم کردن همه راه‌حل‌های سیاسی که به شهر قدس و مسجدالأقصی ضربه می‌زند، تاکید کرد که ملت فلسطین از قدس و مسجدالاقصی دفاع خواهند کرد و در برابر زورگویی اشغالگران با تمام توان خواهند ایستاد.

وی ضمن اعلام مخالفت با همه راه‌حل‌هایی که به دنبال یافتن پایتختی به غیر از قدس برای فلسطین است، گفت: موافقت  با شهرک ابودیس در شرق قدس یا بیت حنینا در شمال قدس به عنوان پایتخت فلسطین، کوتاهی در حق شهر مقدس قدس است و هرگونه کوتاهی در قبال قدس، کوتاهی در قبال مکه مکرمه و مدینه منوره محسوب می‌شود.

خطیب مسجدالاقصی در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل گفت: این تصمیم، ادعایی باطل، غیرقانونی، ظالمانه و غیر انسانی است و رئیس‌جمهور آمریکا صلاحیت تصمیم‌گیری درباره قدس را ندارد.

خطیب مسجدالاقصی در بخش دیگری از خطبه‌های خود، از عدم اتخاذ اقدامات عملی همچون قطع روابط سیاسی یا اقتصادی و یا حتی احضار سفرای آمریکا توسط نظام‌های عربی و اسلامی در واکنش به تصمیم آمریکا انتقاد کرد.

وی در عین حال از مواضع ملت‌ها و اقدام فوری آن‌ها در مخالفت با تصمیم ترامپ تمجید کرد و گفت: آن‌ها از خیانت نظام‌هایشان ناامید نشدند و پایبندی خود به حق قانونی و اعتقاداتشان و عدم چشم‌پوشی از مقدساتشان را ثابت کردند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج