رئیس جمهوری تایوان گفت:فعالیت‌های مکرر ارتش پکن در آسیای شرقی امنیت و ثبات در منطقه را تحت تاثیر قرار داده است.

 

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری رویترز، تسای اینگ ون، رئیس جمهور تایوان اعلام کرد، نیروهای مسلح تایوان این فعالیت‌ها را از نزدیک مورد نظارت قرار داده‌اند.

وی در جمع مقامات ارشد نظامی تایوان اعلام کرد: این جزیره خواهان برقراری صلح است، اما حتی یک روز صلح آمیز بدون داشتن آمادگی لازم برای مبارزه حاصل نمی‌شود. در چنین بازده زمانی فعالیت‌های مکرر ارتش پکن در آسیای شرقی امنیت و ثبات در منطقه را تحت تاثیر قرار داده است.

تسای افزود: تایوان همواره برای برقراری امنیت و ثبات در منطقه کمک کرده است. بر همین اساس ارتش ملی ما تحرکات ارتش چین را از نزدیک مورد نظارت قرار داده است تا در صورت لزوم برای حفظ امنیت در این منطقه اقدامات مناسب را انجام دهد.

این در حالی است که سخنگوی وزارت دفاع چین در پکن اعلام کرد: این رزمایش‌ها هیچ گونه تاثیر منفی بر منطقه نداشته و اقدامات آموزشی ارتش چین به طور منظم ادامه خواهد یافت.

وی به خبرنگاران گفت: توسعه ارتش چین یک اقدام ضروری برای صلح و ثبات در منطقه است.

در پی اظهارات یک دیپلمات چینی مبنی بر اینکه اگر هرگونه ناو آمریکایی به بندر تایوان نزدیک شود، در این صورت چین به تایوان حمله خواهد کرد، به تازگی تنش‌ها میان تایوان و پکن افزایش یافته است.

وزارت دفاع تایوان در گزارش سالانه خود اعلام کرد، نیروی هوایی چین در یک سال گذشته ۱۶ رزمایش در نزدیکی تایوان انجام داده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج