سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با بیان اینکه تحرکات مثبتی پیرامون سوریه در جریان است، گفت: با ایران و ترکیه برای حل مسائل سوریه همکاری نزدیکی داریم.

به گزارش خبرگزاری موج، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در نشست خبری روز پنج‌شنبه خود درباره تحولات سوریه گفت: اقدامات مثبتی پیرامون سوریه در حال انجام است. هشتمین نشست بین‌المللی درباره سوریه نیز روزهای 21 و 22 دسامبر در آستانه برگزار شد که در آن، علاوه‌ بر بیانیه مشترک ایران، روسیه و ترکیه دو سند دیگر درخصوص امور بشردوستانه در سوریه و آزادی اسرا حاصل شد.

بنا بر گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه روسیه، وی ادامه داد: شرکت‌کنندگان در مذاکرات آستانه روی فراهم کردن مقدمات گفت‌وگوی کنگره ملی سوریه که قرار است روزهای 29 و 30 ژانویه در شهر سوچی برگزار شود، تمرکز داشتند. ما کنگره را نهادی می‌دانیم که به پیشبرد مذاکرات ژنو کمک می‌کند و به آن انگیزه می‌دهد.

زاخارووا همچنین گفت: ما از تمام نیروهای منطقه‌ای و بین‌المللی که نفوذی در سوریه دارند، می‌خواهیم که موضعی غیر مبهم و شفاف به نفع کنگره‌ای اتخاذ کنند که برای پیشبرد مذاکرات در ژنو طراحی شده است و به سوری‌ها نیز کمک کنند تا به توافق‌هایی بر اساس قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل دست یابند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج