یک روزنامه آلمانی با استناد به داده‌های اداره آمار اروپا از افزایش خطر فقر در سنین بالا در در آلمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روزنامه "هندلزبلات" آلمان، افراد مسن تر در آلمان همواره بیشتر در معرض خطر فقر قرار می گیرند.

بر اساس ارزیابی "سابینه زیبرمن"، از نمایندگان حزب چپ آلمان و با استناد به آمارهای اخیر اداره آمار اروپا (یورو استات) همواره انسان های پیرتر بیشتری در آلمان در معرض خطر فقر و محرومیت های اجتماعی قرار می گیرند. در سال 2006 حدود 4.5 میلیون نفر افراد در سنین  55 سال و بالاتر در آلمان در معرض خطر فقر قرار داشتند و شمار این افراد در سال 2016 با حدود یک میلیون افزایش به 5.6 میلیون نفر رسیده است.

بر این اساس، در سال گذشته در آلمان حدود 20.5 درصد افراد بالای 55 سال در معرض خطر فقر و محدودیت قرار داشتند، در حالی که در سال 2006 سهم این افراد حدود 18.2درصد بوده است.

بر این اساس خطر فقر در سنین بالا در آلمان با توجه به میانگین 20.8 درصدی در اتحادیه اروپا بعضا بالاتر از کشورهای همسایه آن است؛ به گونه ای که مثلا در فرانسه تنها 13.1 درصد افراد بالای 55 سال در معرض خطر فقر قرار دارند؛ در هلند 13.9 درصد افراد در این سن در معرض خطر فقر قرار داشته و در اتریش 16.2 درصد در این سنین در معرض چنین تهدیدی قرار دارند. لهستان از این نظر تقریبا با آلمان برابری می کند.

زیبرمن، از نمایندگان بلند پایه حزب چپ آلمان خواستار یک طرح جامع و کامل برای مبارزه با فقر در سنین بالا در آلمان شده است. در آلمان کسانی در معرض خطر فقر قرار دارند که کمتر از 60 درصد درآمد میانگین در این کشور را دارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج