شهرهای مختلف کرانه باختری از جمله رام الله، الخلیل، البیره، نابلس، بیت لحم، قلقیلیا، طوباس، طولکرم و غیره روز جمعه برای سومین هفته متوالی صحنه تظاهرات‌ها و درگیری‌های شدید فلسطینیان با اشغالگران صهیونیست در اعتراض به تصمیم دونالد ترامپ در اعلام شهر قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی بود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت شبکه المیادین، صدها فلسطینی در کرانه باختری، نوار غزه و قدس اشغالی در سومین جمعه خشم در فلسطین در حمایت از قدس و رد تصمیم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا تظاهرات کردند که به شهادت دو فلسطینی و زخمی شدن ده‌ها فلسطینی انجامید. 

درگیری‌ها میان فلسطینیان و نظامیان اسرائیلی در بخش‌های مختلف شهر بیت المقدس از جمله بخش قدیمی و اطراف مسجد الاقصی رخ داد.

در این درگیری‌ها نیروهای ارتش اسرائیل به سوی فلسطینیان گلوله‌های جنگی و گاز اشک آور شلیک کردند که در پی این تجاوزات ده‌ها فلسطینی زخمی شدند که حال تعدادی از آنان وخیم گزارش شد.

در همین راستا، فلسطینیان ساکن نوار غزه نیز برای سومین جمعه متوالی در اعتراض به این تصمیم به خیابان‌ها رفته و تظاهرات گسترده‌ای برپا کردند. 

فلسطینیان روز جمعه در ۳۹ منطقه با اشغالگران صهیونیست درگیر شدند که در جریان این درگیری دو فلسطینی به شهادت رسید و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند. 

اشرف قدرت سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که یکی از این شهیدان زکریا کفارنه نام دارد و ۲۴ ساله است که در شرق شهرک جبالیا واقع در شمال نوار غزه به شهادت رسید. 

هلال احمر فلسطین عصر جمعه اعلام کرد، تعداد زخمی‌ها به ۶۸۹ در کرانه‌ باختری و غزه رسید که ۶۸ تن با گلوله واقعی، ۱۱۱ تن با گلوله مشقی، ۴۴۲ تن با گاز اشک‌آور و ۷۱ تن دیگر مصدوم شدند.

این ارگان افزود: در کرانه باختری نیز ۴۸۷ تن و در غزه ۲۰۲ مورد زخمی ثبت و گزارش شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج