روزنامه نیویورک تایمز آمریکا با انتشار مقاله سفیر عربستان در واشنگتن و برادر کوچکتر ولیعهد سعودی مخالفت کرد. این روزنامه در توضیح این اقدام نوشت، مقاله توماس فریدمن، تحلیل‌گر این روزنامه درباره عربستان بسیار مثبت بوده از این رو دیگر نیازی به تریبون رسمی سعودی برای درج این روزنامه نیست.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت العهد لبنان، این روزنامه در توضیح این اقدام نوشت، مقاله توماس فریدمن، تحلیل‌گر این روزنامه درباره عربستان بسیار مثبت بوده از این رو دیگر نیازی به تریبون رسمی سعودی برای درج این روزنامه نیست.

خالد بن سلمان، سفیر عربستان در واشنگتن و برادر کوچکتر محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان است.

طبق گفته فیصل بن فرحان، مشاور اول سفیر عربستان در واشنگتن، نیویورک تایمز درخواست سفیر را برای انتشار مقاله‌اش را این گونه پاسخ داد که آیا مقاله فریدمان برای شما کافی نیست؟ 

این بدان معنی است که از نظر نیویورک تایمز، مقاله اخیر فریدمن پس از مصاحبه با بن سلمان کاملا در دفاع و تمجید علنی ولیعهد عربستان بوده است.

با این وجود، فرحان در توئیتر خود این روزنامه را به استفاده از ابزارها و امکانات خود برای پیگیری اخبار جهت بد جلوه دادن ولیعهد سعودی متهم کرد و اینکه از هر اخباری که از بن سلمان دریافت ‌کند به تفسیر منفی آن بیشتر تکیه می‌کند.

 نیویورک تایمز اخیرا در گزارشی نوشته بود، بن سلمان گران‌ترین کاخ جهان در فرانسه را خریده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج