سازمان امنیت فدرال روسیه از دستگیری 7 تروریست داعشی در سن پترزبورگ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سازمان امنیت فدرال روسیه در گزارش خود خاطرنشان کرد: تروریست های داعشی برای انجام عمل تروریستی آماده شده بودند و قرار بود روز 16 ماه دسامبر (روز شنبه) آن را انجام دهند.
شبکه تلویزیونی راشاتودی به نقل از این گزارش سازمان امنیت فدرال روسیه اعلام کرد: این کانون تروریست ها در سن پترزبورگ از طریق سامانه تلگرام از تروریست های خارج از روسیه دستور انجام عمل تروریستی را دریافت کرده بودند.
تروریست ها قصد داشتند کلیسای جامع «قازانسکی» سن پترزبورگ (از معروفترین مراکز گردشگری این شهر دارای شهرت جهانی) را منفجر کنند.
سازمان امنیت فدرال روسیه، صحنه های دستگیری اعضای این کانون داعش و مواد منفجره آماده برای انجام عمل تروریستی و چند قبضه سلاح و مهمات را پخش کرد.
در یک سال اخیر دهها تروریست داعشی در روسیه توسط نیروهای امنیتی دستگیر و شمار زیادی نیز کشته شده اند.
روز سه شنبه رئیس کمیته ملی ضدتروریستی روسیه از پیشگیری یک حمله تروریستی در دوره کارزار انتخابات ریاست جمهوری و نزدیک به شروع جشن های سال نو میلادی در این کشور خبر داد که ماموران امنیتی آن را خنثی کردند.
آلکساندر بورتنیکوف رئیس کمیته ضدتروریستی و رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه گفت: ماموران سازمان امنیت فدرال روسیه یک گروه خرابکار را که قصد انجام عملیات تروریستی در دوره کارزار انتخابات ریاست جمهوری داشتند، شناسایی و متلاشی کرد.گروه تروریست ها متشکل از چند نفر از اتباع یک کشور آسیایی مرکزی روز گذشته در منطقه ای در استان مسکو در دام نیروهای امنیتی افتادند.
وی افزود: از خانه این افراد مقادیری مواد منفجره و سلاح گرم و مهمات به دست آمد، سازمان امنیت فدرال همچنین یک مرکز تولید مواد منفجره متعلق به این گروه را کشف کرد.
بورتنیکوف در ادامه سخنان خود گفت: سازمان های امنیتی روسیه از آغاز سال جاری میلادی تاکنون 56 کانون تروریستی در سطح روسیه را شناسایی و مانع فعالیت تروریست های عضو این کانون ها شدند.
وی افزود: سازمان امنیت فدرال روسیه در این مدت 78 تروریست و افراد همدست آنها را کشته و بیش از یکهزار تبهکار تروریست دستگیر شدند.
رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه همچنین گفت: در یک سال اخیر همچنین از ورود 17 هزار و 500 تبعه خارجی مظنون به انجام فعالیت های تروریستی به روسیه جلوگیری شده است.
اروپام*391*3404**انتشار: محسن اسماعیلی

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج