کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای ضمن طرح ادعاهای بی‌اساس علیه کشورمان، از ریاض خواسته است روند کمک رسانی به مردم یمن را تسهیل کند.

به گزارش خبرگزاری موج، کاخ سفید بامداد شنبه (امروز) بیانیه‌ای درباره اوضاع یمن منتشر و در آن نسبت به تشدید درگیری‌ها در این کشور، افزایش خشونت و بحران انسانی کنونی در یمن ابراز نگرانی کرد.

در این بیانیه که روی وب سایت کاخ سفید قرار گرفته است، ادعاهایی درباره حمایت ایران از حوثی‌های یمن از طریق تامین تسلیحات مطرح شده و علیرغم محاصره این کشور توسط عربستان سعودی، از حوثی‌ها خواسته شده است تا اجازه دسترسی کمک‌های بشردوستانه، غذا، دارو و سوخت به مردم یمن را بدهند.

کاخ سفید همچنین بدون اشاره به نقش عربستان در تنش‌های یمن و حملات تحت رهبری سعودی‌ها علیه غیرنظامیان یمنی، تنها از ریاض خواسته است روند کمک رسانی به مردم این کشور را تسهیل کند.

کاخ سفید در حالی این ادعاها را علیه کشورمان مطرح می‌کند که عربستان بیش از دو سال است با حمایت آمریکا حملات هوایی علیه یمن انجام داده که بنا بر اعلام سازمان ملل منجر به کشته شدن هزاران فرد بی‌گناه شامل زنان و کودکان شده و به بروز بحران انسانی در این کشور، قحطی، شیوع بیماری‌هایی همچون وبا و بی‌خانمان شدن بسیاری از مردم این کشور انجامیده است.

اما این کشورها تلاش می‌کنند ایران را برای وضعیت بحرانی یمن مقصد جلوه دهند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج