آمریکا از رژیم صهیونیستی درخواست کرد در برابر اعتراضات علیه به رسمیت شناخته شدن قدس خویشتنداری کند.

به گزارش خبرگزاری موج، خبرگزاری رویترز سندی را منتشر کرد که نشان می دهد وزارت خارجه آمریکا از اسرائیل خواسته است به دلیل آسیبی که ممکن است متوجه منافع آمریکا در منطقه شود در برابر اعتراضات فلسطینیان نسبت به شناسایی قدس به عنوان پایتخت این رژیم خویشتن‌داری کند.

در این سند که تاریخ آن مربوط به روز چهارشنبه است، از اسرائیل خواسته شده است در خصوص اعتراضات علیه به رسمیت شناخته شدن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی واکنشی ملایم داشته باشد؛ چرا که واشنگتن انتظار عکس العمل هایی شدید را دارد و در حال بررسی تهدیدات احتمالی در ارتباط با تأسیسات و نیروهای آمریکایی است.

در بخش دیگری از این سند آمده است: «در حالی که ما درک می کنیم شما (اسراییل) آشکارا از این خبر (به رسمت شناخته شدن قدس) استقبال می کنید، اما از شما می خواهیم واکنش های رسمی خود به اعتراضات را ملایم تر کنید.»

در ادامه این سند آمده است: ما احتمال مقاومت درباره این خبرها را در خاورمیانه و سطح جهان می دهیم و همچنان در حال ارزیابی تأثیر این تصمیم بر تأسیسات و پایگاه های نظامی آمریکا در خارج از کشور هستیم.

همچنین در سند دیگری که متعلق به وزارت خارجه آمریکاست و رویترز به آن دست پیدا کرده و آن نیز در تاریخ 6 دسامبر منتشر شده، آمده است این وزارتخانه در پی تصمیم اخیر در خصوص قدس، نیرویی به منظور بررسی تحولات در سطح جهانی را تشکیل داده است.

یک مسئول آمریکایی که نخواست نامش فاش شود، گفته است تشکیل این نیروها معمولا هر زمان که نگرانی در خصوص سلامت و امنیت افراد دولتی آمریکا و یا شهروندان آمریکایی وجود دارد، انجام می شود.

گفتنی است وزارت خارجه آمریکا هنوز واکنشی به انتشار خبر این دو سند از سوی رویترز نشان نداده است. همچنین شایان ذکر است دونالد ترامپ،شب گذشته با کنار گذشتن سیاست چند دهه گذشته کشورش، قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج