در حالی که از دیروز نیروهای انصارالله با طرفداران علی عبدالله صالح درگیر شده اند، یک خبرگزاری اماراتی خبر حمله موشکی به نیروگاه هسته ای براکه در ابوظبی را تکذیب کرد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، در حالی که منابع خبری نزدیک به جنبش انصارالله یمن امروز از شلیک یک فروند موشک کروز به نیروگاه در حال ساخت براکه و اصابت آن به هدف خبر داده بودند، یک پایگاه اماراتی دقایقی قبل شلیک این موشک را تکذیب کرد.

تحولات سیاسی در یمن با سرعتی زیاد در حال رقم خوردن است و احتمال دارد آرایش نیروهای سیاسی در این کشور به شدت برهم بخورد. از روز شنبه ائتلاف میان نیروهای انصارالله و حزب کنگره ملی یمن برهم خورده و دو طرف در پایتخت با یکدیگر درگیر شده‌اند.

در پی بروز درگیری میان حوثی‌های یمن و نیروهای حزب کنگره ملی یمن به ریاست «علی عبدالله صالح»، رئیس جمهور سابق این کشور در صنعا، جنگنده‌های ائتلاف سعودی، امروز مواضع انصارالله در پایتخت را مورد حمله قرار داده است.

صالح روز شنبه اعلام کرد که برای ورق زدن صفحه ای جدید در روابط با ائتلاف سعودی آمادگی دارد. به نظر می‌رسد طولانی شدن جنگ یمن و کاهش نسبی مناطق تحت سلطه انصارالله از سال 2015 تا کنون اصلی‌ترین عاملی است که صالح را به صرافت تغییر رویه انداخته است.

رئیس جمهور پیشین یمن همچنین پس از چند سال بار دیگر از لزوم همپیمانی این کشور با اعراب سخن گفته است.

همچنین برخی ناظران معتقدند صالح درصدد به قدرت رساندن پسرش در یمن است.

نیروهای علی عبدالله صالح همچنین امروز ادعای جنبش انصارالله که اعلام کرده بود درپی درگیری با نیروهای کنگره ملی، محله‌های تحت سیطره این حزب را به کنترل خود در آورده، را انکار کردند. گفته می‌شود در درگیری میان این دو گروه تا کنون دست کم 40 تن کشته شده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج