رئیس پیشین اف.بی.آی توسط ترامپ برکنار شده بود در پی اعترافات مایکل فلین اعلام کرد: عدالت در حال پیروز شدن است.

به گزارش خبرگزاری موج به نوشته روزنامه ایندیپندنت، جیمز کومی، مدیر سابق اف‌بی‌آی که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا او را مجبور به استعفا کرد، به اخباری مبنی بر اینکه مایکل فلین، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا به دروغگویی به اف‌بی‌آی اقرار کرده است و اکنون با شورای ویژه رابرت مولر که مسوول بررسی درباره ارتباطات احتمالی میان کمپین ترامپ و روسیه همکاری می‌کند، واکنش نشان داد.

او در توئیتی نوشت: اما اجازه دهید عدالت همچون آبی روان و عدالت همچون نهری جریان داشته باشد.   

فلین اذعان دارد درباره تماس‌هایش در دسامبر گذشته با سفیر روسیه در ایالات متحده آمریکا به اف‌بی‌آی دروغ گفته است. تماس‌های فلین با «سرگئی کیسلیاک» حین دوره انتقالی پس از پیروزی ترامپ در انتخابات و پیش از مراسم تحلیف او انجام شده بود. این اتهامات تا پنج سال حبس به دنبال دارد.  

فلین که به عنوان مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ انتخاب شده بود، کمتر از یک ماه دوام آورد. پس از آنکه مشخص شد فلین به معاون ترامپ درباره ماهیت تماس‌هایش با کیسلیاک دروغ گفته است، او مجبور به استعفا شد. این افشاگری تردیدها درباره تماس‌های بالقوه میان کمپین ریاست جمهوری ترامپ و دولت روسیه را تقویت کرد.

مایکل فلین و جیمز کومی جزو مقام‌هایی در دولت ترامپ بودند که تحت شرایط کاملا متفاوت اما مرتبط از کار برکنار شدند. کومی در آن زمان به عنوان رئیس اف‌بی‌آی مسوول هدایت تحقیقات درباره مداخله روس‌ها در انتخابات آمریکا بود؛ اتهامی که روسیه نمی‌پذیرد. یکی از دلایل ترامپ برای اخراج کومی »مسائل روسیه» بود اما دولت او توجیهات دیگری هم داشتند.

کومی پس از آنکه اخراج شد یادداشت‌هایی درباره دیدار با ترامپ منتشر کرد که در آن رئیس‌جمهوری آمریکا با تاکید از او خواسته بود تا از خیر رسیدگی به پرونده مرتبط با فلین بگذرد. این تلاش مذبوحانه ترامپ گرچه با تصمیم او برای اخراج کومی همراه شد اما منجر شد تا نهایتا رابرت مولر به ریاست شورای ویژه درآید و درباره مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا تحقیق کند. تویئت کومی احتمالا اشاره‌ای به این مساله بوده باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج