نشست‌های گروه های فلسطینی در قاهره، بدون هرگونه پیشرفت قابل توجهی به پایان رسید. این امر با توجه به ادامه مجازات ها علیه اهالی نوار غزه، خشم آنها را به دنبال داشت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شبکه المنار، پایان بی نتیجه گفتگوهای فلسطینیان در قاهره،‌ خشم و بدبینی شهروندان نوار غزه را به دنبال داشت.

بر این اساس، نشست‌های گروه های فلسطینی در قاهره، بدون هرگونه پیشرفت قابل توجهی به پایان رسید. این امر با توجه به ادامه مجازات ها علیه اهالی نوار غزه، خشم آنها را به دنبال داشت.

این دور از گفتگوهای گروه‌های فلسطینی در نوار غزه بدون هرگونه پیشرفت قابل توجهی به پایان رسید این در حالیست که مجازات ها علیه نوار غزه ادامه دارد و موضوع گذرگاه رفح نیز همچنان به امنیت در رفح گره خورده است و همین امر تاثیراتی منفی بر زندگی اهالی نوار غزه داشته است.

در ادامه گزارش آمده است: بیانیه قاهره خشم گسترده کارکنانی را که حماس در دوران حکومت خود بر غزه جذب کرده است، به دنبال داشت. مسئولان جنبش فتح اعلام کردند تشکیلات خودگردان برخلاف توافقاتی که قبلا به دست آمده بود، نمی تواند حقوق کارمندان را بپردازد. همین امر احتمال شکل گیری موج جدیدی از اعتراضات را افزایش داده است.

داود شهاب، سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: جنبش جهاد اسلامی بند مربوط به تشکیل کشور فلسطین در مرزهای سال 1967 را نمی پذیرد. جهاد اسلامی بر موضع ثابت خود تاکید کرده و گفته است فلسطین از رود تا دریا حق ملت فلسطین است و به هیچ وجه نمی توان حق فلسطینیان را به کشوری فقط در محدوده مرزهای 1967 پذیرفت.

طلال عوکل، کارشناس مسائل سیاسی گفت: نتایج گفتگوها به این معنا نیست که آشتی شکست خورده و اوضاع به حال اول برگشته است؛ اما از سوی دیگر چیزی هم به شهروندان فلسطینی که منتظر دستاوردهای قابل توجه بودند، ارائه نکرد. بر همین اساس مردم آزاد هستند بیانیه پایانی را آنگونه که می خواهند تفسیر کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج