وزیر مشاور امارات در امور خارجه در واکنش به نشست وزرای خارجه عرب علیه ایران مدعی شد: تصمیم اتحادیه عرب در رابطه با دخالت‌های ایران تاریخی است.

به گزارش خبرگزاری موج، انور قرقاش، وزیر مشاور امارات در امور خارجه در صفحه توئیتر خود مدعی شد: تصمیم اتحادیه عرب در رابطه با دخالت‌های ایران تاریخی است و پیام روشنی در رابطه با فعالیت مشترک کشورهای عربی را می رساند.

وی همچنین نوشت: ما وارد صفحه جدید و درخشان‌تری شدیم که نشانه‌های آن نمایان شده است و مرحله بهتری را ایجاد خواهد کرد.

در پی حمله موشکی انصارالله یمن به فرودگاه بین‌المللی ملک خالد ریاض مقامات سعودی ایران را به دست داشتن در این حمله متهم کرده و پس از آن از وزرای خارجه تمام کشورهای عربی دعوت کردند تا نشستی به منظور مقابله با دخالت‌های ایران در مقر اتحادیه عرب برگزار کنند که این نشست دیروز (یکشنبه) در مقر اتحادیه عربی در قاهره برگزار شد و عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان، خالد بن احمد آل خلیفه وزیر خارجه بحرین و احمد ابوالغیظ، دبیرکل اتحادیه عرب ادعاهای بی‌اساسی علیه ایران مطرح کردند.

این ادعاها در حالی مطرح می شود که مقامات کشورمان همواره خواستار صلح، ثبات و امنیت در منطقه بوده‌اند و جمهوری اسلامی ایران برای ریشه کن کردن تروریسم در جهان تلاش‌های فراوانی کرده است.

در رابطه با حمله موشکی انصارالله یمن به ریاض نیز مقامات کشورمان اعلام کردند که دشمن از هر فرصت برای اتهام زنی علیه ایران استفاده می کند و ما امکان انتقال موشک به یمن را نداریم

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج