رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که آمریکا با حمایت از کُردهای ی.پ.گ در سوریه مرتکب حمایت از تروریسم شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهوری ترکیه امروز(جمعه) با تاکید بر اینکه عملیات ادلب در سوریه طبق برنامه ادامه دارد، گفت: این عملیات منجر به حصول پیشرفتی واقعی در موضعگیری مشترک با روسیه و ایران شد.

اردوغان تاکید کرد: منطقه عفرین در شمال سوریه باید از وجود یگان‌های مدافع خلق کرد تخلیه شود.

رئیس جمهور ترکیه ضمن ابراز ناامیدی از اقدامات آمریکا در سوریه گفت: واشنگتن به بیشتر وعده‌های خود وفا نکرد و ما نمی‌خواهیم این مساله در عفرین نیز تکرار شود.

وی در ادامه آمریکا را به حمایت مالی از گروه‌های تروریستی در سوریه متهم کرد.

اردوغان گفت: نیروهای امنیتی در ترکیه با داعش و تمامی گروه‌های تروریستی مبارزه ‌کرده و اجازه نمی‌دهند که آنها نفس راحتی بکشند، ترکیه با تمامی کسانی که امنیتش را به خطر می‌اندازند، مبارزه خواهد کرد.

رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد، اکنون در سوریه و عراق مرحله حساسی در ارتباط با آینده ترکیه برقرار است و آنکارا باید تحولات این دو کشور را از نزدیک دنبال کند.

وی تاکید کرد: عملیات‌ها در سوریه و عراق طبق برنامه‌های ما ادامه دارند و ما به لطف خدا توانستیم دستاوردهای بزرگی داشته باشیم.

وی افزود: آمریکا در هیچ یک از مسایل مربوط به مناطق سوریه به ویژه رقه، منبج و دیرالزور با ما همکاری ندارد، سوال همیشگی ما این است که چرا آمریکا با وجود هزاران مایل فاصله از سوریه در این کشور دخالت کرده و از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کند.

اردوغان درباره شرایط اقتصادی کشورش هم تاکید کرد: برخی نیروهای خارجی تلاش می‌کنند در مسیر ترکیه به سوی پیشرفت مانع ایجاد کنند اما با وجود اینها ما رشدی پنج درصدی را رقم زدیم و ایمان دارم که اقتصاد ما در اسرع وقت به حالت عادی خود بازمی‌گردد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج