رئیس جمهور مستعفی یمن امروز(جمعه) استعفای عبد العزیز المفلحی، استاندار عدن را نپذیرفت.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، یک منبع در دفتر ریاست جمهوری دولت مستعفی یمن اظهار داشت: عبد ربه منصور هادی (رئیس جمهور مستعفی یمن) به محض بازگشت از سفرهای خارجی‌اش، احمد عبید بن دغر، نخست وزیر، المفلحی، استاندار عدن و دیگر مسئولان را به تلاش برای برقراری امنیت و ثبات و توسعه در عدن، فراخواهد خواند.

المفلحی عصر روز پنج‌شنبه در نامه‌ای خطاب به هادی استعفای خود را از سمت استانداری عدن اعلام کرده و نوشت، از تمامی ساکنان استان عدن عذرخواهی می‌کنم که نتوانستم به دلیل مشکلات بسیاری که بر سر راه وجود دارد، در استانداری به کارم ادامه دهم.

وی به خاطر وضعیتی که استان عدن در آن قرار دارد و کاهش خدمات اساسی، قطع برق و افزایش قیمت‌ها همزمان با کاهش شدید ارزش پول این کشور ابراز تاسف کرد.

المفلحی که چند ماهی است در قاهره اقامت دارد، دولت بن دغر را مسئول توقف تمامی تلاش‌ها و اقدامات مورد حمایت ائتلاف عربی برای توسعه استان دانست.

المفلحی اواخر آوریل گذشته پس از عیدروس الزبیدی، که به دنبال تاسیس "شورای انتقالی جنوب" بود، به عنوان استاندار تعیین شد. وی سومین استاندار عدن از زمان کنترل دولت مستعفی بر این استان در ژوئیه ۲۰۱۵ است.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج