وزیر خارجه دولت وفاق ملی لیبی دعوت عربستان را برای شرکت در نشست فوری وزرای خارجه عرب علیه ایران که قرار است روز یکشنبه آینده برگزار شود نپذیرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه خبری آفریقا الأخباریه، منابع دیپلماتیک در اتحادیه عرب اعلام کردند که محمد سیاله، وزیر خارجه دولت وفاق ملی لیبی دعوت عربستان را برای شرکت در نشست فوری وزرای خارجه عرب علیه ایران که قرار است روز یکشنبه آینده در قاهره برگزار شود نپذیرفته است.

در پی حمله موشکی انصارالله یمن به فرودگاه بین‌المللی ملک خالد ریاض و متهم کردن ایران به دست داشتن در این حمله، عربستان سعودی از وزرای خارجه تمام کشورهای عربی دعوت کرد تا یک نشست فوری و غیرمعمول در قاهره به منظور مقابله با دخالت‌های ایران برگزار کنند.

عربستان سعودی مدعی است که موشک استفاده شده در این حمله ساخت ایران است. این در حالی است که وزیر دفاع کشورمان در واکنش به این اتهامات گفته است: دشمن از هر فرصتی برای اتهام زدن علیه ایران استفاده می‌کند و قطعا ما این مسأله را رد می‌کنیم. سردار جعفری، فرمانده سپاه پاسداران نیز در واکنش به این ادعاها تأکید کرده است: ما امکان انتقال موشک به آنجا (یمن) را نداریم و موشک‌ها برای خودشان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج