عون در دیدارهایی که با هیأت های دیلپلماتیک در بیروت داشته به آنها اطلاع داده که او تنها یک هفته دیگر صبر خواهد کرد تا حریری به کشور بازگردد و اگر این اتفاق نیفتد او شکایتی به شورای امنیت در این زمینه تقدیم خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از المنار، میشل عون رئیس جمهوری لبنان خواستار توضیح عربستان به بیروت به دلیل عدم بازگشت سعد الحریری نخست وزیر مستعفی لبنان به این کشور شد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: عربستان سعودی در رابطه با موانعی که موجب جلوگیری از بازگشت حریری به لبنان شده است، به بیروت توضیح دهد.

عون همچنین اظهار داشت: برای لبنان قابل پذیرش نیست که نخست وزیرش در وضعیتی کاملا متناقض با توافقنامه های بین المللی، قرار داشته باشد. 

گفتنی است، پیشتر روزنامه الجمهوریه به نقل از منابع آگاه گزارش داده بود که عون در دیدارهایی که با هیأت های دیلپلماتیک در بیروت داشته به آنها اطلاع داده که او تنها یک هفته دیگر صبر خواهد کرد تا حریری به کشور بازگردد و اگر این اتفاق نیفتد او شکایتی به شورای امنیت در این زمینه تقدیم خواهد کرد و تلاش های بین المللی هم برای حمایت از لبنان در این زمینه وجود دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج