رئیس جمهوری ترکیه قرار است روز دوشنبه راهی روسیه شود و با همتای روس خود در خصوص تحولات بحران سوریه و مبارزه با تروریسم گفت و گو کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از «الشرق الاوسط»، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه در دیدار با «ولادیمیر پوتین» همتای روس خود تحولات سوریه و روند اجرای توافق ایجاد مناطق کاهش تنش در سوریه را مورد بررسی قرار خواهد داد.

بر اساس این خبر، قرار است این دیدار روز دوشنبه پیش رو «۱۳ نوامبر» در شهر سوچی صورت بگیرد و دو طرف ساز و کار مقابله با تروریسم و حل و فصل بحران سوریه را مورد بررسی قرار دهند. در پی همسو شدن ترکیه با ایران و روسیه در بحران سوریه، این کشور بخشی از توافقات ایجاد منطقه کاهش تنش در سوریه بوده است و در حال حاضر نیروهای خود را در شهر ادلب مستقر کرده است.

گر چه حضور ترکیه در شمال سوریه با مخالفت دمشق مواجه شده است، اما ترکیه یکی از اهداف خود برای حضور در شمال سوریه را جلوگیری از قدرت گرفتن گروه های شبه نظامی کُرد در این منطقه می داند.

این نیروها که تحت حمایت آمریکا هستند خطر تجزیه و تقسیم سوریه را بیشتر می کنند، روزنامه الشرق الاوسط به نقل از منابع آگاه گزارش داده که «بنعلی ایلدریم» نخست وزیر ترکیه به مسوولان آمریکایی هشدار داده است که دست از حمایت «حزب اتحاد دموکراتیک سوریه» و تسلیح شاخه نظامی آن بر دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج