نیروهای امنیتی عراق امروز (شنبه) عملیات آزادسازی منطقه الرمانه و شهرستان راوه در استان الانبار در غرب عراق را آغاز کردند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، رشید یارالله، فرمانده عملیات پاکسازی جزیره و مناطق شمالی رودخانه فرات اظهار داشت: یگان‌های فرماندهی عملیات جزیره شامل تیپ هفت و هشت پیاده نظام و عشایر داوطلب نیروهای امنیتی امروز (شنبه) عملیات گسترده آزادسازی منطقه الرمانه و شهرستان راوه را آغاز کردند.

یارالله افزود: این عملیات در چارچوب مرحله اول عملیات پاکسازی جزیره و مناطق شمالی رودخانه فرات آغاز شد.

همچنین فرماندهی عملیات دجله از آغاز عملیات نظامی گسترده برای تعقیب داعش در شمال شرق دیالی خبر داد.

از سوی دیگر نیروهای عراقی همچنان مراکز تجمع داعشی‌ها در مناطق واقع در حد فاصل دو استان کرکوک و صلاح الدین را هدف قرار می‌دهند.

فرماندهی نیروهای مشترک عراق تاکید کرد، تنها همین دو منطقه راوه و رمانه در غرب عراق برای داعش باقی مانده و داعشی‌ها در مناطق واقع در حد فاصل دو استان کرکوک و صلاح الدین جابه‌جا می‌شوند.

حیدر العبادی، نخست وزیر عراق اخیرا با هشدار نسبت به تحرکات داعشی‌ها در این مناطق از نیروهای امنیتی این کشور خواست جست‌وجوها برای شناسایی گروهک‌های داعشی را ادامه دهند.

طبق گزارش شورای محلی شهرستان طوزخورماتو در استان صلاح الدین در حملات توپخانه‌ای شدید نیروهای عراقی به مراکز تجمع افراطی‌ها در سه روستای اطراف این شهرستان تعدادی داعشی کشته و زخمی شده و تعدادی دیگر از آنها به سمت بیابان گریختند که در پی آن نیروهای امنیتی نیروهای خود را به حالت آماده‌باش درآوردند.

در استان الانبار نیز که عملیات علیه داعشی‌های باقی مانده آغاز شده، نیروهای عملیات جزیره با افراطی‌ها در نزدیکی منطقه الرمانه درگیر شده و یک پل منفجر شد و تعدادی داعشی به سمت سوریه پا به فرار گذاشتند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج