دبیرکل ناتو اعلام کرد: با هدف ایجاد «دفاع جمعی و بازدارندگی»، ناتو می‌خواهد که جاده‌های کشورهای اروپا برای حمل و استقرار سریع تانک‌ها، توپخانه‌ها و دیگر تجهیزات سنگین آماده باشد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو اعلام کرد: با هدف ایجاد «دفاع جمعی و بازدارندگی»، ناتو می‌خواهد که جاده‌های کشورهای اروپا برای حمل و استقرار سریع تانک‌ها، توپخانه‌ها و دیگر تجهیزات سنگین آماده باشد.

وی ادامه داد: ما همچنین نیاز داریم که جاده‌ها و پل‌ها به میزان کافی برای حمل خودروهای زرهی بزرگ قوی باشند و شبکه‌های ریلی برای استقرار سریع تانک‌ها و تجهیزات سنگین مجهز باشند.

استولتنبرگ در نشست پیش از اجلاس وزرای دفاع کشورهای ناتو در بروکسل اعلام کرد: ناتو الزامات نظامی برای زیرساخت‌های غیرنظامی دارد. ما نیاز داریم که نیازهای نظامی خود را مد نظر قرار دهیم.

ناتو امیدوار است که دولت‌های عضو ناتو و بخش خصوصی برای زیرساخت‌های مورد نیاز همکاری کنند. اتحادیه اروپا نقش مهمی در این باره دارد.

در حال حاضر ناتو دارای هفت فرماندهی با حضور نزدیک به 7000 پرسنل است.

دبیرکل ناتو اضافه کرد: ما باید قادر باشیم که نیروها و سربازان خود را از آمریکای شمالی به اروپا منتقل کنیم. در این باره باید یک فرماندهی برای تمرکز بر این مساله تاسیس شود و مسئولیت انتقال سربازها به اروپا را داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج