روزنامه العرب از نامه 8 سناتور آمریکایی به نخست وزریر عراق برای جلوگیری از جنگ میان اربیل و بغداد و ورود حشد شعبی به مناطق مورد مناقشه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، روزنامه العرب فاش کرد: «حیدر العبادی»، نخست‌وزیر عراق روز جمعه نامه‌ای را از هشت عضو سنای آمریکا دریافت کرد. در این نامه از العبادی خواسته شده برای رفع نگرانی‌ها درباره وقوع جنگ بین بغداد و اربیل راه حلی بیندیشد و حشد شعبی را از مناطق مورد مناقشه بیرون کند.

این روزنامه نوشت: قانونگذاران آمریکایی از العبادی خواسته‌اند پیشنهاد کردستان را درباره تعلیق نتایج همه پرسی قبول کند. آن‌ها همچنین اعلام کردند که نگران استفاده از سلاح آمریکا در نزاع داخلی عراق هستند.

این روزنامه به نقل از منابع آگاه از مذاکرات میان هیئت‌های نظامی بغداد و اربیل نوشت: رهبران کرد موافقت قبلی خود را درباره عقب نشینی از تمامی مناطقی که بغداد خواهان سیطره بر آن است، پس گرفته‌اند.

این منابع اعلام کردند: واقعیت مذاکرات بسیار تغییر کرده است. بعد از اینکه کردها طی دوره‌های قبلی تمامی خواسته‌های بغداد را قبول کردند اکنون در مذاکراتشان با دولت مرکزی کمی دنبال رقابت جویی هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج