در ادامه خارج کردن اسناد ترور کندی، رئیس جمهور پیشین آمریکا، 676 صفحه دیگر نیز توسط آرشیو ملی آمریکا در دسترس عموم قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از هیل، آرشیو ملی آمریکا از انتشار سومین بخش از اسناد ترور کندی، رئیس جمهوری اسبق آمریکا خبر داد.

این اسناد که شمار آنها به ۶۷۶ صفحه می‌رسد عمدتا درباره تحقیقات انجام گرفته پیرامون قتل کندی است و منبع آنها سازمان سیا، وزارت دادگستری و کمیته ویژه مجلس نمایندگان آمریکا است.

گفتنی است کندی در ساعت ۱۲:۳۰ در روز ۲۲ نوامبر سال ۱۹۶۳ در دالاس به قتل رسید و فردی به نام «لی هاروی اسوالد» در ساعت ۷ بعداز ظهر همان روز به جرم قتل یک مأمور پلیس دالاسی مجرم شناخته شد و در ساعت ۲۳:۳۰ همان شب به‌ عنوان قاتل رئیس‌جمهور معرفی گردید.

در این اسناد ادعا می‌شود اوسوالد چند هفته پیش از ترور به مکزیکوسیتی سفر کرده و با سفارت شوروی تماس گرفته بود. وی همچنین به قصد گرفتن روادید، به کنسولگری‌های شوروی و کوبا در مکزیکوسیتی رفته بود.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۸ (ششم اردیبهشت ۱۳۹۷) به سیا و اف بی آی فرصت داده است تا در مورد انتشار عمومی بقیه اسناد ترور کندی تصمیم گیری کنند.

وی با این حال تاکید کرد در سری جدید اسنادی که قرار است منتشر شود، نامی از افراد دخیل در قید حیات، برده نخواهد شد و نام آنها سانسور می شود.

آرشیو ملی ۲ هزار و ۸۹۱ سند را در ۲۶ اکتبر (چهارم آبان ماه) و سه هزار و ۸۱۰ سند را در ۲۴ ژوئیه (دوم مرداد ماه) منتشر کرده بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج