رهبر برکنار شده کاتالونیا اعلام کرد: آماده کاندیدا شدن در انتخابات ۲۱ دسامبر سال جاری میلادی که توسط دولت مرکزی تعیین شده، است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه خبری پولتیکو، کارلس پوجدمون، رهبر برکنار شده دولت منطقه‌ای کاتالونیا اعلام کرد: با سیستم قضائی بلژیک همکاری می‌کند اما نمی‌تواند در اسپانیا با دادگاهی عادلانه‌ای روبرو شود.

این صحبت‌ها از سوی رهبر برکنار شده کاتالونیا در حالی مطرح شد که یکی از قاضی‌های اسپانیایی حکم دستگیری وی را در سراسر کشورهای اروپایی صادر کرده است.

پوجدمون در حال حاضر در بلژیک به سر می‌برد و این اقدام پس از برکناری‌اش توسط دولت مادرید صورت گرفته است.

رهبر برکنار شده کاتالونیا همچنین اعلام کرده که آماده کاندیدا شدن در انتخابات ۲۱ دسامبر سال جاری میلادی که توسط دولت مرکزی تعیین شده، است.

وی به تلویزیون دولتی بلژیک گفت: همگی ما که در این روند بوده‌ایم باید به آن پایبند باشیم چون اگر کوچکترین شانسی داشته باشیم می‌توانیم در کنار یکدیگر به آنچه که می‌خواهیم برسیم.

پوجدمون در حالی از جانب دولت مادرید برکنار شد که اخیرا یک جانبه اعلام استقلال کاتالونیا را به رسمیت شناخته بود.

وی گفت که می‌تواند از داخل بلژیک برای انتخابات کاتالونیا کمپین به راه بیندازد چون به عقیده وی همگی ما در یک دنیای جهانی شده زندگی می‌کنیم.

رهبر برکنار شده کاتالونیا از جانب دادستان کل اسپانیا به اقدام برای شورش، تحریک مردم برای حضور در رفراندوم غیرقانونی و سوءاستفاده از منابع دولتی متهم شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج