رئیس پیشین حزب اتحاد دموکراتیک سوریه اعلام کرد: که زمان برگزاری همه پرسی استقلال در اقلیم کردستان عراق مناسب نبود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سومریه نیوز، «صالح مسلم»، رئیس سابق حزب اتحاد دموکراتیک سوریه در این باره گفت: «ما حامی برگزاری همه‌پرسی در آن زمان نبودیم، یک اشتباه استراتژیک در محاسبه وجود داشت، متاسفانه نه فقط آن کسانی که این اشتباه را مرتکب شدند، بلکه مردم کرد همگی بهای سنگین آن را پرداخت کردند و این خسارت سنگینی برای آنها بود.»

حزب اتحاد دموکراتیک بزرگ‌ترین و سازمان یافته‌ترین جریان کردی در سوریه محسوب می‌شود و نیروهای وابسته به آن به همراه دیگر گروه‌های همپیمان خود اکنون نزدیک به یک چهارم خاک سوریه به ویژه در شمال و شرق کشور را در اختیار دارند. آنها در شمال سوریه منطقه فدرالی اعلام کرده‌اند.

صالح مسلم افزود: «اتحاد مردم کرد تضمین کننده پایان بخشیدن به همه این اشتباهات است. کشور کردستان که همه افراد در همه بخش‌ها در آن گرد هم آیند از اصلی‌ترین آرمان‌های کردها است و همین امر برای فائق آمدن بر این گونه اشتباهات کافی است.»

همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق ۲۵ سپتامبر در میان مخالفت دولت مرکزی بغداد و جامعه بین‌الملل برگزار شد و در پی آن دولت عراق و کشورهای همسایه اقداماتی را برای ابطال این همه‌پرسی به کار گرفتند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج