معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در گفت‌وگویی تلویزیونی تصریح کرد که روابط حزب‌الله با عربستان بسیار منفی است، اما این بدین معنا نیست که نمی‌تواند راهی برای رسیدن به تفاهم و امور مشترک وجود داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از العهد، شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در گفت‌وگویی تلویزیونی تصریح کرد که روابط حزب‌الله با عربستان بسیار منفی است، اما این بدین معنا نیست که نمی‌تواند راهی برای رسیدن به تفاهم و امور مشترک وجود داشته باشد.

قاسم همچنین تاکید کرد: آن‌ها(عربستان) اقدام به رویارویی با خط و طرح مقاومت کرده‌اند و اظهارات منفی‌ای بیان می‌کنند. به یمن تجاوز می‌کنند و وارد جنگ بزرگی در یمن شده‌اند.

وی در ادامه افزود: امروز مشکل اصلی در منطقه همان عربستان است که سیاست و روشی متفاوت با کشورهای همسایه و خواسته‌های ملت‌های دیگر در منطقه دنبال می‌کند.

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین اظهار داشت: حزب‌الله لبنان آماده از سر گیری روابط با عربستان است به شرط این که عربستان سیاستش را در منطقه تغییر دهد و تصمیم‌گیری‌هایش مستقل و مرتبط با هیچ کس نباشد در این صورت ممکن است روابط عربستان با حزب‌الله به حالت عادی و طبیعی باز گردد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج