کمیته امنیتی استان الانبار از آماده سازی ارتش عراق برای شروع عملیات آزادسازی غرب این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، «نعیم الکعود»، رئیس کمیته امنیتی در شورای استان الانبار به روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة گفت: یگان‌های نظامی آماده ورود به این جنگ هستند و ما اطلاعاتی درباره مشارکت حشد الشعبی در این عملیات نداریم اما بازدید برخی فرماندهان حشد الشعبی از این مناطق برای پیگیری اوضاع و اطلاع یافتن از آخرین تحولات است.   

وی افزود: «سه گردان از حشد عشایر و عملیات الجزیره و بادیه و لشکر هشتم و تیم فوق‌العاده پلیس محلی در این جنگ شرکت خواهند کرد.»

الکعود بعید دانست که رخدادهای کنونی در مناطق مورد مناقشه در روند عملیات تأثیر بگذارد.

وی گفت: «اطلاعاتی که ما در اختیار داریم نشان می‌دهند که فرماندهان داعش القائم و راوه را ترک کرده و به سوریه و لیبی رفته‌اند. این نشان می‌دهد که جنگ بسیار آسان خواهد بود. آنچه که ما از آن می‌ترسیم بمب‌های کار گذاشته شده و منازل بمب گذاری شده است.»

پیشتر «عبدالامیر یارالله»، معاون فرمانده عملیات مشترک و «ابومهدی المهندس»، نایب رئیس هیئت حشد الشعبی از یگان‌های نظامی در غرب الانبار بازدید کرده بودند.

«قاسم مصلح»، فرمانده عملیات حشد الشعبی در محور غرب الانبار نیز از آمادگی این نیروها برای آزادی آخرین مخفیگاه‌های داعش در عراق خبر داد.

وی افزود: «عملیات آزادی از چندین محور با مشارکت نیروهای امنیتی و هماهنگی بالا طی روزهای آینده آغاز خواهد شد.»

«قطری سمرمد»، از رهبران حشد عشایر نیز از آغاز حملات هوایی و توپخانه‌ای به شهرستان راوه به عنوان مقدمه‌ای برای آغاز عملیات زمینی خبر داد.

ارتش عراق بیشتر مناطق این کشور را از دست داعش آزاد کرده است و تنها مناطق مرزی با سوریه در دست داعش باقی مانده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج