رئیس جمهوری کره جنوبی امروز (جمعه) گفت که دولتش به حذف تدریجی انرژی تولید شده از سوخت اتمی ادامه می‌دهد، اگرچه مردم در نظرسنجی جدید صورت گرفته خلاف این را خواستار شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری رویترز، این اظهارنظر از سوی مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی علی رغم انتشار نظرسنجی درباره موافقت با تداوم استفاده از انرژی اتمی برای تولید برق صورت گرفته است.

رئیس جمهوری کره جنوبی در بیانیه‌ای گفت: ما به صورت کامل تمامی برنامه‌های خود را برای ساخت راکتورهای جدید اتمی را متوقف می‌کنیم. دولت قصد دارد تا از گاز طبیعی و سایر انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر برای تولید انرژی برق استفاده کند و به صورت تدریجی استفاده از انرژی اتمی را برای تولید برق متوقف کند.

اظهارنظر رئیس جمهوری کره جنوبی پس از انتشار نظرسنجی روز جمعه صورت گرفته که در آن اکثریت ۶۰ درصدی مردم این کشور آسیایی خواستار تداوم ساخت دو راکتور اتمی برای تولید برق شدند.

ساخت این دو راکتور قرار است در اکتبر ۲۰۲۱ و اکتبر ۲۰۲۲ تمام شوند و به گفته رئیس جمهوری کره جنوبی باید استانداردهای امنیتی برای نیروگاه‌های اتمی افزایش یابد.

مون جائه این همچنین تاکید کرد که راکتور شماره ۱ "وولسونگ" را که قدیمی‌ترین راکتور اتمی کره جنوبی است از رده خارج می‌کند.

این راکتور ۶۹۷ مگاواتی در جنوب شرق کره جنوبی است که در ۲۰۱۲ و پس از گذشت ۳۰ سال از عمرش خاموش شد اما تنظیم کننده آن اعلام کرد که این راکتور می‌تواند تا ۲۰۲۲ عملیاتی بماند.

کره جنوبی ۲۴ راکتور برای تولید یک سوم از برق مصرفی خود در اختیار دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج