یک منبع مطلع از دولت آمریکا اعلام کرد که روابط تیلرسون و ترامپ وارد فاز بحرانی شده و احتمال قطع همکاری وزیر خارجه وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شبکه خبری سی.ان.ان، این منبع مطلع گفت: «باید بگویم که روابط میان رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری دارد بدتر می‌شود. اما سوال اینجاست که این رشته باریک روابط میان این دو تن چه وقت پاره می‌شود.»

تیلرسون در جریان مصاحبه روز یکشنبه خود با سی.ان.ان گفت که کارش را به خوبی انجام می‌دهد و توهین به ترامپ را در جریان یک سخنرانی در جمعی خصوصی نه رد و نه تایید کرد؛ تیلرسون، رئیس جمهوری آمریکا را یک «احمق» خوانده بود.

بسیاری از منابع جمهوری‌خواه گفته‌اند که انتظار ندارند تیلرسون تا ژانویه بعدی در این سمت بماند و برخی از اسامی افرادی چون «نیکی هیلی»، سفیر آمریکا در سازمان ملل و «مایک پامپئو»، مدیر سیا به عنوان جایگزین برای تیلرسون یاد کرده‌اند.

برخی از منابع ارشد جمهوری خواه همچنین گفته‌اند که ترامپ و تیلرسون از یکدیگر نفرت دارند و این مساله بیشتر در پی احمق خواندن ترامپ توسط تیلرسون قوت گرفته است.

با این حال، هر دوی اینها گفته‌اند که روابط خوبی دارند به طوریکه ترامپ گفته به وزیر خارجه اعتماد دارد و تیلرسون نیز مکررا گفته که اهداف ترامپ را اجرایی می‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج