رهبر کاتالونیا در نامه امروز خود به نخست وزیر اسپانیا بار دیگر از اعلام موضع شفاف خود درباره استقلال این منطقه خودداری کرد و تنها خواهان مذاکره میان طرفین شد.

به گزارش خبرگزاری موج، «کارلس پوجدمون»، که تا ساعت 10 صبح امروز برای پاسخ دادن به ضرب الاجل دولت مرکزی فرصت داشت در نامه ای به «ماریانو راخوی» بدون اینکه موضع صریح خود درباره استقلال کاتالونیا را آشکار سازد خواهان مذاکره میان دو طرف شد. 

اتخاذ این موضع مبهم از سوی پوجدمون از یک سو ممکن است حمل بر عقب نشینی از استقلال طلبی به مذاکره بدون پیش شرط شود و از سوی دیگر ممکن است به زعم مادرید تداوم مشی نامشخص درباره وحدت اسپانیا باشد. اکنون باید دید عدم صراحت پوجدمون با چه واکنشی از سوی مادرید مواجه می شود، ممکن است دولت مرکزی اسپانیا برای پایان دادن به بحران توسل به ماده 155 قانون اساسی را در دستور کار خود قرار دهد. با این حال به نظر می رسد دولت مرکزی ضرب الاجل خود را تا پایان هفته جاری تمدید کند.

 پوجدمون هفته گذشته و در پی نتیجه همه پرسی، استقلال کاتالونیا از اسپانیا را اعلام کرده بود اما بلافاصله با هدف مذاکره با مادرید اعلام استقلال را به حالت تعلیق درآورد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج