در حالی که ونزوئلا در چند سال اخیر رکورد دار تورم جهان بوده است، صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد تورم این کشور در سال 2018 به 2300 درصد برسد.

به گزارش خبرگزاری موج، صندوق بین‌المللی پول(IMF) اعلام کرد که تورم 3 رقمی ونزوئلا این طور که پیش می‌رود در سال 2018 به بیش از 2300 درصد جهش می‌کند.

بلومبرگ انگلیسی نوشت: صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که تورم سالیانه 3 رقمی ونزوئلا این طور که پیش می‌رود، آماده است تا در سال 2018 به بیش از 2300 درصد جهش کند که این بالاترین مقدار پیش‌بینی‌ای است که تا کنون صندوق بین المللی پول برای یکی از کشورهای عضو خود تخمین زده است.
بحران سیاسی تشدید شده‌ای که از سال 2014 در جریان است فشار بسیار زیادی به فعالیت‌های اقتصادی تحمیل کرده است. IMF در جدیدترین گزارش خود از چشم‌انداز اقتصادی جهانی که در روز سه‌شنبه منتشر شد اعلام کرد که تولید ناخالص ملی ونزوئلا پس از این که در سال 2017 به میزان 12 درصد آب می‌رود در سال آینده هم 6 درصد دیگر افت خواهد کرد.
درحالی‌که بانک مرکزی ونزوئلا در دسامبر 2015 انتشار داده‌های تورم را متوقف کرد، IMF پیش‌بینی کرده است که قیمت‌های مصرف‌کننده در این کشور در سال 2018 با جهشی بزرگ ۲۳۴۹.۳ درصد افزایش یابد که این بیشترین میزانی است که این سازمان تا به حال تخمین زده است و به دنبال آن تورم 44 درصدی جمهوری دموکراتیک کنگو قرار دارد.
درحالی‌که تولید نفت این کشور کاهش یافته و آشفتگی افزایش می‌یابد، IMF پیش‌بینی کرده است که نرخ بیکاری در سال 2018 به حدود 12 درصد افزایش یابد که این بیشترین مقدار تخمین زده شده برای یک کشور است و به دنبال ان آفریقای جنوبی با فاصله کمی با نرخ بیکاری 28 درصدی قرار دارد و یونان با 21 درصد در رده بعدی است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج