العربیه اعلام کرد: سلمان پادشاه عربستان روز چهارشنبه با پوتین رئیس جمهور روسیه در مسکو دیدار می‌کند، این نخستین دیدار در سطح پادشاهی سعودی‌ها از روسیه است.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از العربیه، سلمان پادشاه عربستان چهارشنبه 4 اکتبر دیداری را با پوتین رئیس‌جمهور روسیه و مقامات ارشد دولتی این کشور خواهد داشت. این نخستین دیدار یک مقام پادشاهی عربستان از مسکو از زمان پایه‌گذاری سیستم پادشاهی در این کشور است. 

دیدار سلمان از عربستان چندین بار به تعویق افتاده بود اما در نهایت دیدارهای ظاهرا موفقیت‌آمیزی که محمدبن‌سلمان ولیعهد این کشور از روسیه داشت، زمینه‌ای برای دیدار سلمان آماده کرد. پیش از این ولیعهد عربستان با وزیر دفاع روسیه در سال 2015، ملاقات کرده بود و دیداری هم با مقامات رسمی این کشور داشت. 

در این دیدار عربستان به دنبال ترمیم تصویر سیاسی در بین کشورهای اسلامی است، مسکو هم تلاش می‌کند که نقش میانجی‌گری خود را در چالش‌های خاورمیانه به رخ بکشد. 

پیش از این مسکو با مداخلات خود در عراق و متقاعد کردن صدام‌حسین برای عقب‌نشینی از کویت و همچنین میانجی‌گری در لیبی در دوره محمد قذافی سعی کرد نقش میانجی‌گری خود را افزایش دهد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج