رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به اظهار آمادگی وزیر خارجه کابینه‌اش برای مذاکره با کره شمالی، در توئیتر به وی پاسخ داد و از اون خواست که وقتش را با این کار تلف نکند.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در پی اظهار تمایل «رکس تیلرسون» وزیر خارجه کابینه‌اش برای مذاکره با کره شمالی، در پیامی توئیتری وی را به صرف نظر کردن از ادامه مسیر مذاکره با پیونگ‌یانگ دعوت کرد.

تیلرسون دیروز گفته بود که واشنگتن کانال ارتباطی مستقیم با کره شمالی دارد و بررسی کره‌ای‌ها برای گفت‌وگو را بررسی می‌کند. البته «هیثر نوئرت» مجری سابق فاکس‌نیوز و سخنگوی فعلی وزارت امور خارجه ساعتی بعد گفته بود که کره‌ شمالی تمایلی برای مذاکره نشان نمی‌دهد.

ترامپ امروز در صفحه توئیتری‌اش نوشته: «من به رکس تیلرسون، وزیر خارجه فوق‌العاده‌مان گفتم که در حال تلف کردن وقت خود در تلاش برای مذاکره با مرد راکتی کوچولو است.»

«مرد راکتی» اصطلاحی است که فقط ترامپ از آن برای اشاره به «کیم جونگ‌اون» رهبر کره شمالی استفاده می‌کند؛ وزیر خارجه کره البته در نیویورک به خبرنگاران گفت که این بی‌احترامی ترامپ، هزینه‌های سنگینی برای آمریکا خواهد داشت. 

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه توئیت خود نوشته: «رکس! انرژی خودت را ذخیره کن. آنچه باید انجام شود را در آینده انجام می‌دهیم.»

ترامپ بارها تهدید کرده که برنامه‌ای برای کره شمالی دارد و به وقتش، برای برخورد با این کشور، آن برنامه را اجرایی می‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج