سازمان بین‌المللی آکسفام هشدار داد: شیوع وبا در یمن بدترین نوع آن در تاریخ است، در این کشور تعداد مبتلایان به وبا به بیش از 755 هزار مورد رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از سایت العهد، سازمان جهانی صلیب سرخ در گزارشی که به تازگی منتشر کرده با هشدار نسبت به شیوع وبا در یمن اعلام کرد، تعداد مبتلایان به وبا در یمن تا پایان سال جاری میلادی به یک میلیون نفر خواهد رسید.

طبق این گزارش، سازمان جهانی صلیب سرخ تاکنون 18 مرکز درمانی در 12 استان یمن برای رسیدگی به حال مبتلایان به وبا ایجاد کرده است، همچنین این سازمان بیش از 340 هزار نوع سرم برای تزریق وریدی، 846 هزار سرم و آنتی بیوتیک برای موارد حاد، زنان باردار و کودکان ارسال کرده است.

سازمان بین‌المللی آکسفام نیز هشدار داد، شیوع وبا در یمن بدترین نوع آن در تاریخ است، در این کشور تعداد مبتلایان به وبا به بیش از 755 هزار مورد رسیده است و این بدترین حالت ثبت شده از شیوع وبا در منطقه‌ای خاص ظرف مدت تنها یک سال است.

در گزارش این سازمان آمده است، تعداد مبتلایان به وبا احتمالا تا نوامبر آتی به یک میلیون مورد افزایش خواهد یافت.

در ادامه گزارش مذکور آمده است، جنگ مستمر در یمن شرایط لازم برای شیوع انواع بیماری‌های واگیردار را فراهم کرده و یمن را در آستانه گرسنگی قرار داده است. در این دو سال درگیری و جنگ مستمر میلیون‌ها یمنی مجبور به ترک خانه‌هایشان شده و تقریبا تمامی مراکز بهداشتی و درمانی این کشور نابوده شده‌اند.

این سازمان در ادامه از همه طرف‌های درگیر در یمن و تمامی طرف‌هایی که از آنها حمایت می‌کنند خواست در راستای نجات جان یمنی‌ها و کمک به ارسال بسته‌های امدادی به این کشور به آتش بس فوری و توقف درگیری‌ها پایبند باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج