رئیس‌جمهور آمریکا در جریان تماسی تلفنی به صدراعظم آلمان به خاطر پیروزی‌اش در انتخابات اخیر این کشور تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری دویچه‌وله، این تماس تلفنی چهار روز پس از پیروزی آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در انتخابات پارلمانی صورت انجام شد در حالی که دیگر رهبران جهان همان ابتدا با مرکل تماس گرفته و به وی تبریک گفتند.

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه با آنگلا مرکل تماس گرفت تا به او به خاطر پیروزی‌اش در انتخابات پارلمانی اخیر تبریک بگوید و برای مرکل در تشکیل چهارمین دولتش ابراز امیدواری کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: ترامپ همچنین بر روابط عمیق میان آمریکا و آلمان و همچنین تعهد واشنگتن به ائتلاف دیرینه و قوی این دو کشور تاکید کرد.

در همین حال اشتفن زایبرت، سخنگوی دولت مرکل روز پنجشنبه در پستی در توئیتر برقراری این تماس تلفنی را تایید کرد و گفت: بخش اعظم مکالمه میان مرکل و ترامپ بر روابط با کره شمالی و توافقنامه اتمی ایران معطوف بود.

وی افزود: مرکل در خصوص کره شمالی به ترامپ گفت که از تمامی ابزارها برای دستیابی به یک راه حل صلح آمیز در خصوص این درگیری باید استفاده شود. هر دو رهبر موافقت کردند که فشار دیپلماتیک و اقتصادی بر کره شمالی باید افزایش یابد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج