بر اساس نتایج جدیدترین نظر سنجی ها در آمریکا درصد دموکرات‌ها، 46 درصد از گروه مستقل‌ها و 43 درصد جمهوری‌خواهان حامی توافق هسته ای با بودند.

به گزارش خبرگزاری موج،  نظرسنجی مشترک موسسه «مورننیگ کنسالت» و نشریه «پولتیکو» نشان داد که افکار عمومی در آمریکا همچنان از توافق هسته‌ای با ایران حمایت می‌کند.

بر اساس قوانین داخلی آمریکا، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور که توافق هسته‌ای با ایران را «مایه شرمساری» واشنگتن خوانده، باید روز 15 اکتبر وضعیت پایبندی ایران به برجام را به کنگره گزارش کند. گفته می‌شود وی قصد دارد با خودداری از صدور تائیدیه پایبندی ایران به برجام، سرنوشت این توافق را به کنگره بسپارد.

در این نظر سنجی آنلاین که مورخ 22 تا 24 سپتامبر با مشارکت 1987 نفر صورت گرفت، 54 درصد پاسخ دهندگان موافق توافق اتمی سال 2015 با ایران بودند. البته این رقم به نسبت ماه آوریل دو درصد کاهش نشان داد.

28 درصد شرکت کنندگان در این نظر سنجی مخالف توافق اتمی بودند که نسبت به آمار ماه آوریل کاهش یک درصدی داشت.

در نظرسنجی این ماه 69 درصد دموکرات‌ها، 46 درصد از گروه مستقل‌ها و 43 درصد جمهوری‌خواهان حامی توافق بودند.

در زمینه ادامه حضور یا عدم حضور آمریکا در برجام نیز 37 درصد مردم خواهان آن بودند که ترامپ این توافق را تایید نماید در حالی‌که 34 درصد گفتند که او باید برجام را تایید ننماید و به کنگره اجازه دهد درباره تحمیل تحریم‌ها دوباره تصمیم‌گیری کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج