رئیس شورای عالی سیاسی یمن امروز اعلام کرد این کشور تنها در برابر توقف حملات هوایی به یمن حاضر است حملات موشکی و بالستیک خود را متوقف سازد.

به گزارش خبرگزاری موج، «صالح صماد» رئیس شورای عالی سیاسی یمن طی سخنانی در مراسم جشن پنجاه و پنجمین سالروز انقلاب 26 سپتامبر( سال 1962) که روز گذشته در کاخ ریاست جمهوری صنعاء برگزار شد، استراتژی جدیدی را ترسیم کرد.

صماد خطاب به مقامات سعودی گفت: ما در صورتی حملات موشکی و بالستیکی خود را متوقف می کنیم که عربستان حملات خود به یمن را متوقف کند.

وی افزود: اقدامات متجاوزانه عربستان نتوانست مانع انقلاب 21 سپتامبر(سال 2014) مردم یمن شود؛ انقلابی که نابودی هیمنه مجدد سعودی‎ها بر یمن را به همراه داشت و باعث شد که ما از استبداد محلی رها شویم تا با استبداد منطقه‎ای مقابله کنیم.

صالح صماد در ادامه به مساله ربوده شدن دختر بچه یمنی که اخیرا تصاویر وی با صورت و چشمان ورم کرده به دلیل حملات عربستان منتشر شده، اشاره کرد و خطاب به مزدوران سعودی گفت: مسئولان سعودی همه فداکارهای شما در راه عربستان را می‏رباید، همچنانکه «بثینه» کودک یمنی را ربودند.

وی به عربستان و ائتلاف آن هشدار داد و گفت: نیروهای ارتش یمن و انصارالله در عمق خاک عربستان از منطقه‎ای به منطقه‎ای دیگر پیشروی دارند و به زودی در خاک امارات و دیگر اعضای ائتلاف این پیشروی را ادامه می‏دهند. ما آماده هستیم که حملات موشکی خود در خارج از مرزهای یمن را در ازای توقف حملات هوایی ائتلاف سعودی متوقف کنیم.

«علی عبدالله صالح» رئیس جمهور پیشین یمن و رئیس کنونی حزب «کنگره مردمی» یمن نیز روز گذشته طی سخنانی به مناسبت پنجاه و پنجمین سالروز انقلاب 26 سپتامبر (انقلابی است که ضد پادشاهی متوکلی یمن در شمال یمن سال 1962 صورت گرفت) بر حفظ وحدت و تقویت جبهه داخلی این کشور تاکید و اعلام کرد که عربستان سعودی دشمن تاریخی ملت یمن است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج