پس از هیلاری کلینتون، به نظر می رسد داماد و دختر دونالد ترامپ و چند نفر دیگر نیز از ایمیل شخصی برای امور دولتی استفاده کرده اند.

 به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روزنامه دیلی میل، اکنون مشخص شده دست‌کم شش مقام و فرد نزدیک به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به منظور انجام امور مرتبط با دولت از ایمیل شخصی استفاده کرده‌اند.

این گزارش یک روز بعد از آن منتشر شد که فاش شد «جارد کوشنر»، داماد دونالد ترامپ بنا به گفته وکیلش از حساب پست الکترونیکی شخصی در زمان کار به عنوان کارمند دولت فدرال استفاده کرده است.

چند مقام فعلی و سابق آمریکایی به روزنامه نیویورک تایمز گفتند: «علاوه بر جارد کوشنر پنج فرد و مقام نزدیک به دونالد ترامپ نیز همین کار را کرده‌اند.»

به گفته این مقام‌ها، «ایوانکا ترامپ»، همسر کوشنر و دختر ترامپ نیز از حساب پست الکترونیکی شخصی در ماه فوریه زمانی که نقشی غیررسمی در کاخ سفید داشته برای ارتباط با مقام‌های دولت استفاده کرده است.

روز دوشنبه همچنین گزارش شد که مقام‌های سابق و فعلی شامل «استیو بنن» استراتژیست ارشد سابق کاخ سفید، «گری کوهن» مشاور ارشد اقتصادی دولت ترامپ، استیفن میلر یک مشاور سیاسی ارشد دیگر این دولت و رینس پریبس، رئیس دفتر سابق کاخ سفید از حساب پست الکترونیکی شخصی برای امور مربوط به دولت استفاده کرده‌اند.

این گزارش از آن جهت اهمیت دارد که ترامپ در زمان کمپین انتخابات ریاست جمهوری شدیدا به رقیب انتخاباتی‌اش هیلاری کلینتون به دلیل افشای استفاده او از حساب پست الکترونیکی شخصی در زمان تصدی وزارت خارجه حمله کرد.

با این حال این افراد نزدیک به ترامپ عمدتا مشاوران کلیدی کاخ سفید هستند که پذیرای نقش‌های بدون حقوق در دولت شدند.

مقام‌های دولت آمریکا به لحاظ قانونی ملزم هستند امور رسمی را از طریق حساب پست الکترونیکی دولت انجام دهند تا این ارتباطات بتواند در دسترس عموم قرار بگیرد.

همچنین این مقامات به لحاظ قانونی اجازه استفاده از پست الکترونیکی شخصی را دارند اما تنها زمانی که پیام‌های مرتبط با کاری که از این طریق دریافت یا ارسال می‌کنند به آدرس‌های پست الکترونیکی دولتی آنها فوروارد شود تا حفظ شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج