در حالی که یک روز به برگزاری همه پرسی جدایی طلبانه در اقلیم کردستان عراق باقی مانده امروز در پی انفجار یک بمب دست ساز 8 عضو نیروی پیشمرگه کشته و زخمی شدند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از «رویترز» درپی این انفجار تا کنون 3 نیروی پیشمرگه کشته و 5 عضو دیگر زخمی شدند. به گفته منابع امنیتی، یک بمب دست‌ساز در نزدیکی خودرو حامل نظامیان پیشمرگه در منطقه «داقوق» واقع در جنوب کرکوک منفجر شد.

یک منبع عراقی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سومریه عراق اظهار داشت: «امروز  دستوری از طرف یک ایست بازرسی وابسته به پیشمرگ‌ها مبنی بر مسدود شدن جاده مواصلاتی موصل - اربیل و توقف اعطای مدارک ویژه به کسانی که اربیل را به سمت موصل ترک می‌کنند، صادر شد.»

در همین راستا سفارت آمریکا در عراق امروز (یکشنبه) به اتباع آمریکایی مقیم عراق نسبت به تنش‌های احتمالی در جریان همه‌پرسی «استقلال کردستان عراق» هشدار داد. در بیانیه سفارت آمریکا آمده است، شهروندان آمریکایی نباید به مناطق مورد مناقشه بین دولت عراق و کردستان از جمله کرکوک سفر کنند. همچنین رفت‌وآمد کارمندان سفارت محدود خواهد شد. این هشدار پس از آن مطرح شده است که وزارت خارجه آمریکا چهارشنبه گذشته به شدت مخالفت خود را با همه پرسی کردستان اعلام و رهبران کرد را به ورود به مذاکرات با دولت عراق ترغیب کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج