پس از اینکه رئیس جمهور فرانسه قانون جنجالی اصلاحات قانون کار را امضا کرد، کارگران فرانسوی بار دیگر به خیابان های این کشور آمدند.

به گزارش خبرگزاری موج،  این تظاهرات به دعوت «ژان لوک ملانشن»، رهبر چپ‌گرایان تندرو فرانسه برگزار شد. ملانشن در چند ماه گذشته به عنوان یکی از چهره‌های اصلی سیاسی مخالف «امانوئل ماکرون» مطرح شده است. این تظاهرات تنها یک روز پس آن روی داد که امانوئل ماکرون با امضای قانونی جدید به کارفرمایان اختیارات بیشتری برای استخدام و اخراج کارگران داد. این سومین تظاهرات طی ماه جاری است که در اعتراض به سیاست‌های دولت جدید فرانسه در برابر قوانین کارگری شکل گرفته است.

پنجشنبه هم در یک تجمع مشابه 132 هزار نفر برای اعتراض به تصمیم ماکرون تظاهرات کردند و پیش از آن هم در روز 12 سپتامبر، حدود 220 هزار نفر در تظاهراتی با همین عنوان شرکت کردند. تظاهرات گسترده روز شنبه پس از آن شکل گرفت که ملانشن، رهبر حزب چپ‌گرای تندرو لا فرانس اینسومیز، از مردم کشورش خواست برای اعتراض به این قانون جدید، در حد فاصل کاخ باستیل تا کاخ رپابلیک (جمهوری) پاریس راهپیمایی کنند. این پنجمین حکم حکومتی است که ماکرون از زمان به قدرت رسیدن در جهت آنچه «تلاش‌های بی‌سابقه برای اصلاح مدل اقتصادی» کشورش خوانده، امضا کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج