نیروهای عراقی از آغاز عملیات آزادسازی منطقه الزرکه در شرق صلاح الدین و مرحله سوم عملیات آزادسازی الحویجه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، این عملیات امنیتی گسترده برای پاکسازی منطقه الزرکه در جنوب الحویجه و اطراف آن که یکی از مهم‌ترین مقرهای داعش است و تأمین مسیرهای بین الطوز و تکریت آغاز شد و نیروهای شرکت کننده در آن فرماندهی عملیات دجله و سه گردان از حشد شعبی و پلیس فوق‌العاده طوزخرماتو و آمرلی هستند.

علی الحسینی، سخنگوی حشد شعبی در محور شمال گفت: داعش از این مناطق به عنوان مقری برای انجام حملات علیه الطوز و آمرلی و بقیه مناطق استفاده کرده است. این نیروها به موفقیت‌های بزرگ و سریعی دست یافته و کنترل پل الزرکه بین الطوز و تکریت را در دست گرفتند. نیروهای حشد شعبی تپه الشعیر در محور الزرکه را آزاد کردند.

عبدالامیر یارالله فرمانده عملیات آزادسازی الحویجه اعلام کرد، عملیات آزادسازی مناطق النمل و الزویه در غرب رود دجله نیز آغاز شد.

یارالله تاکید کرد، نیروهای مبارزه با تروریسم عملیات را آغاز کردند که در چارچوب صفحه سوم مرحله اول عملیات آزادسازی الحویجه است.

نیروهای حشد شعبی امروز (شنبه) روستاهای النور، تپه النور، تل ام عظام، تل الورد، تل الاغر در شمال زاب را آزاد کردند.

این در حالی است که نیروهای عراقی مشغول پاکسازی بقیه مناطق عراق از جمله غرب الانبار و شرق صلاح الدین از وجود داعش هستند.

این نیروها در همین راستا کنترل مرکز شهرستان الشرقاط در شمال شرق استان صلاح الدین را در دست گرفتند.

عبدالامیر رشید یارالله از آزادی ۷۰ روستا در عملیات آزادی شرق شرقاط در غرب شهر الحویجه خبر داد.

شرقاط در ۳۰ کیلومتری شمال غرب حویجه قرار دارد که آخرین مقر داعش در شمال عراق است.

حشد شعبی روز جمعه مرحله دوم آزادی مناطق غرب الحویجه را اعلام کرد.

رائد شاکر جودت، فرمانده پلیس فدرال عراق نیز گفت که نیروهای پلیس فدرال کنترل مساحت ۱۴۰ کیلومتر را در دست گرفته و ۱۵ روستا در شرق شرقاط را آزاد کرده و طی عملیات ۱۳۵ داعشی را از پای درآوردند. در این عملیات ۱۱ خودروی بمب‌گذاری شده منهدم و ۲۵ بمب خنثی شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج