فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن با تاکید بر اینکه راه‌حل نظامی برای بحران یمن امکان ندارد، گفت: پیشنهادات ما برای امدادرسانی در یمن اجرا نشدند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، عبد الملک المخلافی، وزیر خارجه دولت مستعفی یمن در نشستی که با هدف بررسی بحران انسانی در یمن در حاشیه نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک برگزار شد، با تاکید بر لزوم کمک به کودکان یمنی مدعی شد، ۷۰ درصد از شبه‌نظامیان در یمن را "کودکان" تشکیل می‌دهند.

المخلافی در ادامه جنبش انصارالله یمن را به ربودن کودکان از مدارس و استفاده از آنها در عملیات‌ها متهم کرد!

وزیر خارجه دولت مستعفی یمن با اشاره به اینکه بحران یمن یک بحرانی انسانی ساخته دست بشر است، مدعی شد: ما خواستار صلح هستیم و برای همکاری با فرستاده سازمان ملل به یمن آماده‌ایم.

وی در پایان خواست فرودگاه صنعا از کنترل "کودتاچیان" خارج شود.

در ادامه عبدالله الربیعه، ناظر مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان نیز در نشست امروز در نیویورک گفت: شرایط کنونی یمن حرکتی جدی برای افزایش هماهنگی‌ها و تبادل اطلاعات را می‌طلبد.

الربیعه مدعی شد، عربستان تاکنون تمام آنچه در اختیار داشته را برای کمک به یمنی‌ها ارائه کرده است!

وی در ادامه از تمامی نهادهای سازمان ملل خواست دفاتر خود را در تمامی مناطق یمن مستقر کرده و آنها را تنها به شهر صنعا محدود نکنند.

انور قرقاش، وزیر مشاور امارات در امور خارجه این کشور از سازمان ملل خواست راه‌حلی سیاسی برای بحران یمن ارائه دهد.

قرقاش افزود: کمک‌های امارات به یمن شامل حمایت از خدمات دولتی، پزشکی، آموزشی و زیر ساخت‌ها در این کشور بوده است.

وزیر مشاور امارات در امور خارجه ادامه داد: امارات صدها میلیون دلار در راستای حمایت از اقدامات انسانی در یمن ارائه کرده است.

اسماعیل ولد شیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن نیز همه طرف‌ها را به کمک به حل بحران یمن دعوت کرد و گفت: پیشنهادات ما در مورد ارسال کمک‌ها اجرا نشدند.

ولد شیخ احمد در ادامه تاکید کرد: حل نظامی بحران یمن ممکن نیست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج