پترو پوروشنکو خبرهای منتشر شده درخصوص توافق‌های وی با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا درخصوص دریافت سلاح‌های کشنده را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از وستی، رئیس جمهوری اوکراین افزود: ما سلاح‌های کشتار جمعی را از هیچ کس و هیچ کشوری دریافت نمی‌کنیم و اوکراین هیچگونه سلاح مرگباری ندارد!

رئیس جمهور اوکراین گفت: ما از طرف آمریکایی تعهدات جدی گرفته‌ایم، گفت‌وگوهای ما با همکارانمان در آمریکا درباره موشک‌های هدایت شونده جاولین (Javelin ) نیست، ما درباره تسلیحات جنگ الکترونیک صبحت کردیم تا قدرت دفاعی نیروهای مسلح اوکراین را افزایش دهد.

وی دیدار و گفت‌وگو با دونالد ترامپ را بسیار سازنده و مفید خواند و تصریح کرد که خود اوکراین ضد موشک‌های بسیار موثری تولید می‌کند.

پیشتر در هفته گذشته مجلس سنای آمریکا از تصویب لایحه‌ای برای اعطای کمک نظامی ۵۰۰ میلیون دلاری به بهانه آنچه افزایش توان دفاعی و امنیت اوکراین توسط آمریکا خوانده شد، خبر داد با این حال تاکنون واشنگتن این موضوع را رسما تایید نکرده است.

مقامات اوکراین در چند سال اخیر کمکهای مختلف نظامی از آمریکا دریافت کرده‌اند که به صورت رسمی اعلام شده این کمک‌ها شامل لباس، تجهیزات آموزشی و دوره‌های آموزشی برای سربازان گارد ملی اوکراین بوده است.

مسکو بارها عرضه اسلحه به اوکراین را توسط آمریکا محکوم کرده و آن را باعث تشدید درگیری‌های در دونباس و مناطق شرقی اوکراین دانسته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج